fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

Rusza wyścig do fotela prezesa EBOR

Pier Carlo Padoan
Bloomberg
Były włoski minister gospodarki Pier Carlo Padoan i francuska wysoka urzędniczka skarbowa, Odile Renaud-Basso kandydują na stanowisko prezesa EBOR

Sprawa następcy Brytyjczyka Sumy Chakrabarti ma być omawiana na najbliższej sesji rady ministrów finansów UE w Brukseli, ale niekoniecznie zakończy się decyzją — podał jeden z informatorów. Rada prezesów wybierze nowego szefa EBOR w maju.

Kandydat(ka) musi uzyskać większość głosów prezesów, którzy powinni reprezentować co najmniej większość praw głosu wszystkich członków.

Padoan nie chciał wypowiedzieć się w tej sprawie, podobnie jak resorty gospodarki Francji i Włoch.

Padoan pracował swego czasu w MFW, był też głównym ekonomistą OECD, ministrem gospodarki Włoch w latach 2014-18. Jako szef departamentu gospodarki OECD zaczął wcześnie krytykować duże cięcia budżetowe w najsłabszych krajach strefy euro, walczących z nadmiernym zadłużeniem.

Odile Renaud-Basso (rocznik 1965) jest pierwszą kobietą, która została dyrektorem generalnym resortu finansów. Była jedną z głównych przedstawicielek Francji w Brukseli i na innych światowych forach, pracowała za kulisami nad tak trudnymi kwestiami jak kryzys greckiego długu czy możliwe wyjście W. Brytanii z UE — pisze Reuter.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA