fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Aplikacje/egzaminy

Wyniki egzaminów zawodowych na radców prawnych i adwokatów

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Ostateczne podsumowanie tegorocznego egzaminu zawodowego kandydatów na radców prawnych i adwokatów będzie gotowe na początku maja.

Kolejne komisje powołane do przeprowadzenia egzaminu zawodowego u radców prawnych i adwokatów ogłaszają wyniki cząstkowe. We Wrocławiu egzamin zdało 80 proc. kandydatów. W Łodzi w dwóch komisjach zdawalność wyniosła 82,2 proc., a w Krakowie w pięciu komisjach 75, 4 proc.

U adwokatów w Lublinie z kolei egzamin zdało 68 spośród 86 zdających, tj. ok. 79 proc., a w komisji nr 2 w Poznaniu zdało 60 spośród 80 zdających, tj. 75 proc.

Ogłoszenie wyników egzaminu adwokackiego i radcowskiego przez pozostałe komisje spodziewane jest do końca kwietnia 2016 r.

Do egzaminów łącznie zgłosiło się ponad 5500 osób, w tym do egzaminu adwokackiego ponad 2300 osób (z czego ok. 2150 osób po ukończeniu aplikacji oraz ok. 150 uprawnionych z innych tytułów). Do egzaminu radcowskiego przystąpiło ok. 3200 osób (w tym ok. 2840 osób po odbyciu aplikacji oraz ok. 360 uprawnionych z innych tytułów). Egzaminy przeprowadzone zostały przez 83 komisje egzaminacyjne powołane przez ministra sprawiedliwości. 34 komisje w 13 miastach odpowiadały za egzamin adwokacki, a 49 komisji w 19 miastach za radcowski.

Tegoroczny egzamin adwokacki wywołał spore zamieszanie. Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo w sprawie adwokackiego egzaminu zawodowego. Wśród zaplanowanych czynności jest przesłuchanie osób, które miały dostęp do pytań egzaminacyjnych. Prokuratura nie wyklucza, że przesłuchani zostaną także niektórzy kandydaci.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA