fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

...a oni depczą im po piętach

Fotorzepa/Agnieszka Murak
W rozdrobnionym przemyśle kosmetycznym w Polsce wszystko jeszcze jest możliwe - szczególnie wśród większych i średnich krajowych firm. Wiele z nich ma za sobą okres przyspieszonego wzrostu. a teraz kończy albo planuje inwestycje w rozwój i unowocześnienie produkcji, tak by móc rozpocząć nowy, tym razem globalny etap ekspansji.

Szymon Tochman, dyrektor Beiersdorf Manufacturing Poznań

Nivea Polska, operacyjna spółka koncernu Beiersdorf, rywalizuje z L'Oreal Polska o pozycję lidera rynku kosmetyków, a jego spółka produkcyjna, Beiersdorf Manufacturing Poznań, jest jednym z największych zakładów branży kosmetycznej w Polsce. Poznańska fabryka działająca od 2001 r. i rozbudowana w latach 2005–2008 wytwarza głównie kremy pielęgnacyjne Nivea, produkty Nivea Men i dermokosmetyki Eucerin. W ostatnich pięciu latach Beiersdorf zainwestował prawie 135 mln zł w rozwój zakładu, który w ubiegłym roku wyprodukował 153,4 mln sztuk kosmetyków. W tym roku chce osiągnąć 190 mln sztuk. Ok. 90 proc. produkcji trafia na eksport do ponad 50 krajów świata.

Andrzej Malinowski, dyrektor zarządzający Eveline Cosmetics

Działająca od 1983 r. firma Eveline Cosmetics to jeden z najbardziej dynamicznych krajowych producentów i czołowy eksporter kosmetyków do pielęgnacji i makijażu. Podkreśla, że wielkość...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA