fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Adwokaci

Wyższy Sąd Dyscyplinarny Adwokatury bardzo zadowolony z wyroku Sądu Najwyższego

Fotolia
Pion dyscyplinarny Adwokatury przyjął z zadowoleniem wyrok, w którym Sąd Najwyższy uznał, że Izba Dyscyplinarna SN nie jest sądem w rozumieniu prawa Unii Europejskiej, a Krajowa Rada Sądownictwa nie jest organem bezstronnym i niezawisłym.

Na stronie Adwokatury ukazał się komunikat w tej sprawie podpisany przez Prezesa Wyższego Sądu Dyscyplinarnego Adwokatury adw. Jacka Ziobrowskiego. Przypomina on, że od sierpnia 2019 r., po analizie ówczesnego stanu prawnego i trybu powołania Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego i stanowisku Orzecznika Trybunału, Wyższy Sąd Dyscyplinarny zwracał się do I Prezes Sądu Najwyższego, aby kasacje w sprawach dyscyplinarek adwokatów kierowane były do Izby Karnej Sądu Najwyższego, a nie Izby Dyscyplinarnej.

"Dzisiejsze rozstrzygnięcie Sądu Najwyższego jest potwierdzeniem zasadności procedury wnioskowanej przez Wyższy Sąd Dyscyplinarny Adwokatury. Rozstrzygnięcie daje nadzieję na przywrócenie europejskich standardów procedowania i rozstrzygania. Daje nadzieję na bezstronność, apolityczność i poszanowanie praw i obowiązków stron postępowań dyscyplinarnych" - czytamy w komunikacie.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA