fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Adwokaci

Adwokatura: znika quorum wyborcze

Adwokat
Fotorzepa, Michał Walczak
Niezależnie od tego ile osób weźmie udział w zdalnym zgromadzeniu izby adwokackiej w Warszawie, podjęte na nim decyzje będą ważne. Wczoraj 25 stycznia 2020 r. w dzienniku ustaw pojawiła się długo wyczekiwana nowelizacja przepisów która likwiduje 50 proc.quorum które dotąd było niezbędne dla ważności adwokackich uchwał i wyborów prowadzonych on-line.

Nowe przepisy mówią wprost, że „wybory przeprowadzone przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej oraz uchwały podjęte w ten sposób są ważne bez względu na to, ile osób uprawnionych do głosowania wzięło w nich udział".

Wymóg powiadomienia o projekcie uchwały będzie natomiast uznany za spełniony w przypadku wysłania projektu na ostatni znany adres osoby uprawnionej do głosowania, określony na podstawie właściwych przepisów samorządowych.

Zgromadzenie izby adwokackiej w Warszawie odbędzie się w przyszły weekend z wielomiesięcznym opóźnieniem które związane było z sytuacją epidemiczną w kraju. W jego trakcie wybrane będą na czteroletnią kadencję nowe władze izby. O funkcję dziekana ubiega się trzech kandydatów: adwokat Agata Rewerska, mecenas Kamil Szmid oraz aktualny dziekan adwokat Mikołaj Pietrzak.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA