Nestlé Cup to najważniejsze zawody programu Lekkoatletyka dla każdego (LDK). W tym roku odbędą się one na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Uczestnicy wyłonieni zostali w eliminacjach regionalnych, rozgrywanych we wszystkich województwach. Podczas Nestlé Cup najlepsi z nich będą rywalizować w różnych dyscyplinach lekkoatletycznych (m.in. biegach na określonych dystansach, biegach przez płotki, rzutach piłką lekarską lub palantową), w ramach swoich grup wiekowych.

Jako zawodowego sportowca bardzo cieszy mnie fakt, że udało nam się stworzyć program i struktury pozwalające na popularyzowanie królowej sportu wśród młodzieży szkolnej. Lekkoatletyka dla każdego to platforma, dzięki której nie tylko dbamy o to, by zachęcić najmłodszych do treningów i zdrowego odżywiania, ale też mamy możliwość selekcji, naboru i budowy ścieżki kariery dla tych najbardziej utalentowanych, miejmy nadzieję - przyszłych medalistów – podsumowuje Sebastian Chmara, Wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, Koordynator Główny Programu Lekkoatletyka dla każdego, utytułowany wieloboista.

Zawody Nestlé Cup to również edukacja i okazja do podzielenia się wiedzą o prawidłowym odżywianiu. Tym razem organizatorzy poświęcą szczególną uwagę roli śniadania w żywieniu dzieci i młodzieży.

Jesteśmy partnerem programu Lekkoatletyka dla każdego od początku jego istnienia, czyli od 2014 roku. W programie dzielimy się wiedzą na temat prawidłowego odżywiania. Podczas finału tegorocznej edycji programu, 7 czerwca chcemy zwrócić uwagę na to, jak ważne jest śniadanie, które dostarcza nam odpowiednią dawkę energii na cały dzień. Zależy nam, by kształtować właściwe nawyki żywieniowe już u najmłodszych, bo otyłość u dzieci staje się coraz większym problemem. W sposób przyjemny i przystępny pokazujemy dzieciom i ich rodzicom jak łatwe są codzienne prawidłowe wybory żywieniowe – podkreśla Edyta Iroko, Koordynator ds. Mediów, Nestlé Polska S.A.

Finał Nestlé Cup jest zwieńczeniem całorocznych działań w ramach programu Lekkoatletyka dla każdego promującego aktywność fizyczną wśród dzieci i młodzieży. Lekkoatletyka dla każdego organizowana jest przez Polski Związek Lekkiej Atletyki pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Ministerstwa Edukacji. Nestlé Polska jest partnerem strategicznym.

Lekkoatletyka dla każdego jest realizowana w ramach globalnej inicjatywy Nestlé for Healthier Kids (N4HK). Nestlé for Healthier Kids stanowi rodzaj parasola skupiającego pod sobą dotychczasowe i nowe działania firmy skierowane do najmłodszych, ich rodziców i opiekunów. Nestlé for Healthier Kids opiera się na sześciu kluczowych nawykach takich jak:

* Karm dziecko jak dziecko
* Jedz pożywnie, wybieraj różnorodne produkty
* Pij wodę
* Zarządzaj porcjami
* Jedz posiłki z rodziną
* Baw się i bądź aktywny fizycznie

Za pośrednictwem tej inicjatywy firma uświadamia rodziców, nauczycieli i wychowawców jak dbać o dobre, prawidłowe odżywianie organizmu. Podkreśla, jak istotna jest rola aktywności fizycznej w utrzymaniu dobrej kondycji oraz prawidłowe nawodnienie organizmu. Edukuje jak komponować odpowiednio zbilansowane posiłki i zwraca uwagę, że wielkość zjadanych porcji ma ogromne znaczenie dla utrzymania prawidłowej masy ciała.
W ramach Nestlé for Healthier Kids firma zobowiązała się do 2030 roku pomóc 50 milionom dzieci w prowadzeniu zdrowszego stylu życia.

Autopromocja
ORZEŁ INNOWACJI

Konkurs dla startupów i innowacyjnych firm

WEŹ UDZIAŁ

Przeczytaj więcej: link

Materiał Partnera