"UWAGA: Krótsze odstępy między dawkami szczepionki COVID w Twojej grupie wiekowej. Już dziś zapisz się na dawkę przypominającą. Więcej na stronie szczepimysie" - wiadomość o takiej treści dostanie ok. 3 mln osób, którym minął już pięciomiesięczny okres od pełnego zaszczepienia jedną dawką (w przypadku szczepionki Johnson&Johnson) lub dwiema dawkami (Astra Zeneca, Moderna, Pfizer) szczepionki przeciw COVID-19. Osoby te mają już wystawione e-skierowania na szczepienie przypominające. Oznacza to, że już mogą zaszczepić się dawką drugą (J&J) bądź trzecią (pozostałe szczepionki).

"UWAGA: Krótsze odstępy między dawkami szczepionki COVID w Twojej grupie wiekowej. Już (data) zapisz się na dawkę przypominającą. Więcej na stronie szczepimysie" - takiego SMS-a dostanie z kolei ok. 2 mln osób 50+, którym od pełnego zaszczepienia okres  jeszcze nie minął okres pięciu miesięcy. W tym przypadku Ministerstwo Zdrowia w wiadomości tekstowej wskaże więc dokładną datę, od kiedy osoba 50 plus będzie mogła skorzystać z dawki przypominającej.

W ubiegłym tygodniu Ministerstwo Zdrowia wysłało 15,5 mln smsów do wszystkich w pełni zaszczepionych z informacją o możliwości i terminie przyjęcia dawki przypominającej.

Czytaj więcej

Nie każda dawka szczepionki przedłuży paszport covidowy