Reklama

Potężna eksplozja budynku mieszkalnego w Hadze. Pod gruzami są ludzie

Nawet 20 osób może być uwięzionych pod gruzami po pożarze i eksplozji trzypiętrowego budynku mieszkalnego w Hadze.

Publikacja: 07.12.2024 10:17

Ruiny zawalonego budynku mieszkalnego w Hadze

Ruiny zawalonego budynku mieszkalnego w Hadze

Foto: Josh Walet / ANP / AFP

Do zdarzenia doszło około 6:15 rano w dzielnicy Mariahoeve. Potężna eksplozja, po której nastąpił duży pożar, spowodowała zawalenie się wielu mieszkań, pozostawiając „ogromną wyrwę” w konstrukcji budynku. Pożar szybko się rozprzestrzenił.

W wybuchu zniszczonych zostało kilka mieszkań. Służby ratunkowe przekazały, że spod gruzów udało się wydobyć cztery osoby, które następnie hospitalizowano. Nie wiadomo, ile osób może przebywać pod zawaloną częścią budynku. Według Telegraaf, służby ratunkowe obawiają się, że pod gruzami może być nawet 20 osób. 

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Wypadki
Meduzy wyłączyły reaktory największej elektrowni atomowej we Francji
Wypadki
Rok bez śmiertelnego wypadku drogowego w stolicy europejskiego kraju
Wypadki
Linie lotnicze były ostrzegane przed katastrofą w Indiach. Wskazano problemy
Wypadki
Bangladesz: Katastrofa wojskowego samolotu. 19 osób nie żyje, 164 rannych
Wypadki
Katastrofa samolotu Jeju Air. Piloci wyłączyli nie ten silnik, który powinni?
Materiał Promocyjny
Firmy coraz częściej stawiają na prestiż
Reklama
Reklama