Do wypadku doszło w nocy z piątku na sobotę w Bakewell w hrabstwie Derbyshire w środkowej Anglii. Jak podaje BBC, służby ratunkowe zostały wezwane na miejsce zdarzenia po północy.

Pasażerem samochodu był piłkarz Bakewell Town FC, 21-letni Kyle Shimwell. Ranny mężczyzna został przewieziony do szpitala, dwa dni później zmarł.

Czytaj więcej

Anglia. Dzieci weszły na zamarznięte jezioro. Zginęli trzej chłopcy

Zatrzymano 21-latkę, która prowadziła pojazd. Kobieta została zatrzymana pod zarzutem spowodowania poważnego uszczerbku na zdrowiu w wyniku niebezpiecznej jazdy. Postawiono jej także zarzut przekroczenia dopuszczalnego poziomu alkoholu we krwi. 21-latka została zwolniona za kaucją, będzie odpowiadać z wolnej stopy.

Zespół Bakewell Town na swojej stronie internetowej podkreślił, że Kyle Shimwell był związany z klubem przez większość swojego życia, grał już w drużynie dla dzieci poniżej 6. roku życia. W okolicznościowym tekście napisano, że piłkarz, który zginął w wypadku, "niejednokrotnie występował w pierwszym zespole" Bakewell Town FC.

Klub zadeklarował pomoc dla rodziny tragicznie zmarłego piłkarza. Policja z Derbyshire poszukuje świadków wypadku, w wyniku którego zginął Kyle Shimwell.