Aktualizacja: 06.12.2019 16:22 Publikacja: 06.12.2019 16:18
Polski eksport rośnie w siłę! W 2022 roku jego wartość po raz pierwszy przekroczyła granicę 300 mld euro, osiągając 343,8 mld euro, czyli 1607 mld złotych. Tak dobry wynik to zasługa trafnych strategii polskich przedsiębiorców. Wielu spośród nich uczestniczyło w programach Ministerstwa Rozwoju i Technologii. Wsparcie dla polskich eksporterów jest kontynuowane i powinno przynieść kolejne sukcesy.
Polskie firmy potrafią doskonale radzić sobie na rynkach zagranicznych. Doskonałym tego dowodem są wyniki ubiegłorocznego eksportu, którego wartość wyniosła rekordowe 343,8 mln euro. Nasza gospodarka ma szansę na kolejne sukcesy, co dotyczy również małych i średnich przedsiębiorstw. Do rozwoju biznesu za granicą potrzebują one nie tylko strategii i kapitału, ale również rozpoznawalności. Właśnie na tym skupiają się programy promujące polski eksport, realizowane między innymi przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Jakie możliwości otwierają się przed polskimi eksporterami?
Zrazy z gęsi, kacze udo z kluskami śląskimi, rolada wołowa, krem z pieczonej gęsi, serniki, szarlotki i bezy – to tylko niektóre dania, jakie przygotowały restauracje w całym kraju na Tydzień Kuchni Polskiej.
O czym dzisiaj rozmawialiśmy? Zapraszamy do obejrzenia najciekawszych fragmentów programu #RZECZo...
Powstanie Warszawskie uznawane jest za jedno z najważniejszych wydarzeń w najnowszej historii Polski. Ze względu na jego tragiczne skutki, w szczególności olbrzymie straty ludzkie i materialne, kwestia zasadności decyzji o rozpoczęciu zrywu pozostaje przedmiotem debat i gorących polemik. Oto Powstanie Warszawskie dzień po dniu.
Jedną z inicjatyw jest wykorzystanie narzędzi do robotyzacji, by pomóc pracownikom w automatyzacji codziennych, powtarzających się czynności.
Majestatyczne nadwozie, kompletnie nowe wnętrze i napęd, którego wcześniej w Superbie nie było. Co kryje się we wnętrzu nowego flagowca Skody?
Kończy się stary rok, zaczyna nowy, sylwestrowy wieczór przed nami, a my nadal nie wiemy, jak go spędzić. A może tym razem zrobić na sylwestra coś oryginalnego i niecodziennego? 31 grudnia w tym roku może zdecydowanie różnić się od poprzednich i następnych.
Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia to idealna okazja, by obdarować bliskich czymś wyjątkowym. Vouchery do Teatru Polonia i do OCH-Teatru stanowią znakomitą propozycję dla miłośników kultury. Są wśród nich bilety dla dwojga, karnety oraz bilety otwarte, które można podarować rodzinie, przyjaciołom, bliskim czy współpracownikom. Dzięki temu obdarowani mogą cieszyć się wyjątkowym wieczorem w teatrze, bez ryzyka nieodpowiedniego wyboru terminu czy spektaklu. A repertuar obu teatrów jest bardzo szeroki - każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie.
Właściciele małych, średnich i dużych firm, eksperci oraz przedstawiciele instytucji publicznych i prywatnych omawiali kluczowe wyzwania stojące przed biznesem w regionie oraz szanse, które ten biznes może wykorzystać.
Inteligentne, przyjazne mieszkańcom miasto łączy szereg elementów, m.in. szerokopasmowy internet, nowoczesne platformy komunikacji, miejskie mobilne aplikacje, ale też płynny, wygodny i zrównoważony system transportowy.
Deep Tech CEE Summit, wydarzenie promujące najbardziej innowacyjne rozwiązania technologiczne i jednoczące środowisko zaangażowane w rozwój deep techów w regionie Europy Środkowej i Wschodniej, po raz kolejny odbyło się w Warszawie.
Przed nami kolejny globalny szczyt klimatyczny – tym razem w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Od 30 listopada do 12 grudnia teren centrum EXPO w Dubaju wypełnią negocjatorzy z całego świata. Co chcą osiągnąć?
O filozofii zarządzania, jakości i sprzedaży rozmawiamy z Rafałem Michalskim, CEO Grupy Blachotrapez.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. We wtorek w nocy Most Krymski był zamknięty dla ruchu samochodowego.
Ofiarą ataku hakerów padł portal 23andMe pomagający znaleźć m.in. rodzinne powiązania. Część danych została już opublikowana na forum hakerskim jako lista osób o żydowskim pochodzeniu, co wzbudziło obawy przed atakami na tle rasowym i etnicznym
Omawiane od lat projekty przekształcenia ITD w służbę mundurową i odzespoloną trafią do Sejmu.
Rząd we wtorek opowiedział się za wyrównaniem pensji prokuratorów za 2023 r. W 2024 r. mają już być wynagradzani według ustawy – prawo o prokuraturze, a nie ustawy okołobudżetowej, która zaniżała kwoty bazowe.
Lublin ma nowy dworzec. Obiekt otrzymał już decyzję o pozwoleniu na użytkowanie. Nowe centrum komunikacyjne zyskały też ostatnio Wadowice czy Zakopane.
W XIII Liceum Ogólnokształcącego im. płk Leopolda Lisa-Kuli na warszawskim Targówku doszło we wtorek do ataku z użyciem noża. Ranny został jeden uczniów.
Dolar znów zyskuje na wartości wobec euro. Kurs głównej pary walutowej zniżkuje piąty dzień z rzędu.
Pamela Anderson pojawiła się na czerwonym dywanie bez makijażu. Co o nowym trendzie sądzi makijażystka?
Nowy rząd Donalda Tuska jeszcze nie zaczął rządzić, a już musi radzić sobie z wiatrakowymi turbulencjami. Przebieg tej sprawy wiele nam mówi o tym, jak dalej będzie wyglądała współpraca w koalicji i nie tylko.
37 nadawców weźmie udział w 68. Konkursie Piosenki Eurowizji w Malmö. Nie wiadomo, jak zostanie wybrana piosenka pod szyldem TVP, które, wedle wszystkich informacji, czekają zmiany, a może wręcz likwidacja.
Ścigany międzynarodowym listem gończym za zbrodnie wojenne Władimir Putin jutro opuści Rosję i poleci tam, gdzie aresztowanie mu nie grozi - do Arabii Saudyjskiej i ZEA. Celem są pieniądze, kontrakty dla rosyjskich koncernów i arabskie inwestycje w Rosji.
Trójmiasto wygrało w tym roku w krajowym rankingu najbardziej atrakcyjnych miast pod kątem przeprowadzki za pracą.
Jak podaje cnn.com, słynna bluzka, którą księżna Diana miała na sobie w dniu ogłaszania zaręczyn z księciem Karolem w 1981 roku, ma trafić na sprzedaż.
Alga Zaharescu pełni funkcję Lead Interior Designer w Maserati. Chętnie opowiada o tym, jak obrała tę ścieżkę zawodową i jak odnajduje się w środowisku zdominowanym przez mężczyzn.
Izrael przygotował rozbudowany system pomp, który może zostać wykorzystany do zalania tuneli wykorzystywanych przez terrorystów Hamasu w Strefie Gazy - informuje "Wall Street Journal", powołując się na amerykańskich urzędników.
Polski pomysł ma pozwolić firmom weryfikować realny wpływ ich produktów na konsumentów. Działanie suplementów to dziś często niewiadoma, co budzi liczne kontrowersje.
W ciągu trwającej pół roku kontrofensywy wojska ukraińskie nie osiągnęły wyznaczonych celów i za cenę tysięcy poległych odbiły z rosyjskich rąk teren o powierzchni ok. 518 kilometrów kwadratowych, czyli tyle, ile wynosi powierzchnia Warszawy - wynika z opublikowanej przez "The Washington Post" obszernej analizy kontrofensywy, która według ukraińskich władz miała przynieść przełom w wojnie Rosji z Ukrainą.
Maria de la Orden miała zostać prawniczką, ale postanowiła działać w branży modowej. Dziś żona miliardera marzy o ubieraniu księżnej Kate.
Decyzja o wycofaniu ustawy mrożąco-wiatrakowej ujawnia kulisy funkcjonowania nowej koalicji. Zarzucając kontrowersyjną ustawę, koalicja przyznaje się do błędu, ale minimalizuje straty związane z krytyką ze strony przechodzącego do opozycji PiS.
Według najnowszych danych w Szwajcarii coraz więcej kobiet decyduje się na samodzielną działalność w branży e-commerce. Przedsiębiorczyń jest dwa razy więcej niż 20 lat temu. Choć nadal przeważają w tym sektorze mężczyźni, coraz więcej pań znajduje w sobie odwagę i siłę na dołączenie do tego grona.
Park magazynowo- biurowy w Gdyni buduje Torus Logistics. Obiekt ma być gotowy w III kwartale 2024 roku.
Krajowa Rada Sądownictwa nie przewiduje przerwy w swoich pracach, szczególnie przerwy 11 i 12 grudnia, kiedy to posłowie będą głosować nad wotum zaufania dla rządu Mateusza Morawieckiego. Sytuacja nie byłaby "trudna", gdyby nie fakt, że członkami Rady jest czterech posłów.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas