Ujawniono nowe nagranie. "Żeby 'Arab' mógł latać za pieniądze BOR"

Portal TVP Info publikuje zapis kolejnej rozmowy zarejestrowanej nielegalnie w restauracji "Sowa i Przyjaciele". Tak jak w przypadku taśmy opublikowanej przez ten sam portal w czwartek bohaterem nagrania jest Sławomir Nowak - w tamtym czasie minister transportu.

Aktualizacja: 07.10.2018 12:23 Publikacja: 06.10.2018 21:16

Tomasz Arabski był szefem KPRM w latach 2007-2013

Tomasz Arabski był szefem KPRM w latach 2007-2013

Foto: Fotorzepa/ Jerzy Dudek

W ostatnim tygodniu portal Onet zaczął publikować artykuły o informacjach znalezionych w aktach sprawy tzw. afery taśmowej - ujawnił m.in. zapis rozmowy Mateusza Morawieckiego, w 2013 roku prezesa BZ WBK, która została nielegalnie nagrana w restauracji "Sowa i Przyjaciele". Jak wynika z opublikowanej w czwartek analizy fragmentu ponad trzygodzinnego nagrania Morawiecki rozmawia tam m.in. o jakiejś formie pomocy finansowej dla byłego ministra skarbu Aleksandra Grada i o pomocy w zatrudnieniu syna polityka PiS Ryszarda Czarneckiego.

W czwartek TVP Info opublikowało zapis rozmowy Nowaka z niezidentyfikowanym rozmówcą, w czasie której obaj dyskutują o tym jak zmienić niekorzystny trend opisywania działań rządu PO-PSL w mediach.

W czasie opublikowanej w sobotę rozmowy Nowak mówi o tym, że kilku ministrów otrzymało w 2009 roku ochronę BOR po to, aby Tomasz Arabski, ówczesny szef KPRM, mógł latać za pieniądze z budżetu BOR do Gdańska.

- No tak, bo robili taką atmosferę, że chcą nas wszystkich zabić, że tutaj naruszyli straszne ten… jeden czysty pic. Tylko nikomu tego nie mówcie, kto wam zdradził… tylko dlatego żeby „Arab” mógł latać za pieniądze BOR-u do Gdańska, bo „Arab” wtedy też dostał ochronę - mówi Nowak.

Nowak wyjaśnia następnie, że Arabski nie był posłem, więc Sejm nie płacił mu za przeloty. - „Arab” jeden biedny, musiał jeździć samochodem itd. A żeby nie narażać kancelarii na koszty, głupie zresztą, to wymyślili, że BOR będzie. Dostanie BOR, a żeby on nie jeden dostał BOR, to musi być szerzej - dodał.

TVP Info przypomina, że w 2009 r. ówczesny rzecznik rządu Paweł Graś uzasadniał przyznanie ochrony BOR Arabskiemu tym, że ten będzie zajmował się ustawą hazardową, co może go narażać na zagrożenie.

2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Materiał Promocyjny
4 letnie festiwale dla fanów elektro i rapu - musisz tam być!
Wydarzenia
RZECZo...: powiedzieli nam
Wydarzenia
Nie mogłem uwierzyć w to, co widzę
Wydarzenia
Polscy eksporterzy podbijają kolejne rynki. Przedsiębiorco, skorzystaj ze wsparcia w ekspansji zagranicznej!
Akcje Specjalne
Dekarbonizacja gospodarki bez wodoru będzie bardzo trudna
Materiał Promocyjny
Jakie możliwości rozwoju ma Twój biznes za granicą? Poznaj krajowe programy, które wspierają rodzime marki
Materiał Promocyjny
Sztuczna inteligencja może być wykorzystywana w każdej branży