Aktualizacja: 23.12.2019 09:37 Publikacja: 23.12.2019 09:37
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: tv.rp.pl
Polski eksport rośnie w siłę! W 2022 roku jego wartość po raz pierwszy przekroczyła granicę 300 mld euro, osiągając 343,8 mld euro, czyli 1607 mld złotych. Tak dobry wynik to zasługa trafnych strategii polskich przedsiębiorców. Wielu spośród nich uczestniczyło w programach Ministerstwa Rozwoju i Technologii. Wsparcie dla polskich eksporterów jest kontynuowane i powinno przynieść kolejne sukcesy.
Polskie firmy potrafią doskonale radzić sobie na rynkach zagranicznych. Doskonałym tego dowodem są wyniki ubiegłorocznego eksportu, którego wartość wyniosła rekordowe 343,8 mln euro. Nasza gospodarka ma szansę na kolejne sukcesy, co dotyczy również małych i średnich przedsiębiorstw. Do rozwoju biznesu za granicą potrzebują one nie tylko strategii i kapitału, ale również rozpoznawalności. Właśnie na tym skupiają się programy promujące polski eksport, realizowane między innymi przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Jakie możliwości otwierają się przed polskimi eksporterami?
Zrazy z gęsi, kacze udo z kluskami śląskimi, rolada wołowa, krem z pieczonej gęsi, serniki, szarlotki i bezy – to tylko niektóre dania, jakie przygotowały restauracje w całym kraju na Tydzień Kuchni Polskiej.
O czym dzisiaj rozmawialiśmy? Zapraszamy do obejrzenia najciekawszych fragmentów programu #RZECZo...
Powstanie Warszawskie uznawane jest za jedno z najważniejszych wydarzeń w najnowszej historii Polski. Ze względu na jego tragiczne skutki, w szczególności olbrzymie straty ludzkie i materialne, kwestia zasadności decyzji o rozpoczęciu zrywu pozostaje przedmiotem debat i gorących polemik. Oto Powstanie Warszawskie dzień po dniu.
Niewiele osób zdaje sobie sprawę z złożoności logistyki świątecznych łańcuchów dostaw. Święta to nie tylko tradycyjne, rodzinne posiłki, ale również prezenty czy dekoracje. Dostarczenie wszystkich tych produktów wymaga dodatkowej energii, w tym ropy naftowej, gazu i elektryczności.
70 tys. złotych w puli nagród konkursów scenariuszowych organizowanych przy okazji 12. edycji festiwalu filmowego Script Fiesta! Laureatów wybiorą m.in. noblistka Olga Tokarczuk, nominowani do Oscara Jerzy Skolimowski i Maciej Ślesicki, laureatka Berlinale Małgorzata Szumowska i zwycięzca Złotych Lwów Paweł Maślona.
Zmiany są konieczne i mamy na nie coraz mniej czasu - takie głosy słychać było wielokrotnie podczas debaty „Nasza planeta – nasza wspólna przyszłość”, zorganizowanej 5 grudnia br. przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz Koalicję Klimatyczną. Debata to część kampanii realizowanej w ramach Manifestu 100 dni, który kładzie nacisk na konkretne rekomendacje dotyczące zmiany przepisów w terminie 100 dni po wyborach parlamentarnych.
Muzyczna uczta nadciąga! James Blunt powróci do Polski w przyszłym roku na jedyny koncert. Jego charakterystyczny głos, tak dobrze znany w przeboju wszech czasów „You’re Beautiful”, zabrzmi 10 lipca 2024 roku w COS Torwar w Warszawie.
Samodzielność energetyczna stała się priorytetem dla władz Szczecina. Miasta, które zamieszkuje ponad 400 tys. osób, i którego roczne zapotrzebowanie na energię elektryczną wynosi ponad 96 tys. MWh.
Volvo stratuje w nowym segmencie. EX30 to przedstawiciel klasy SUV-B premium. Elektryczny crossover zadziwi klientów i konkurencję nie tylko swoją ceną, ale również nowatorskimi rozwiązaniami. EX30 wraz z EX90 to początek nowej ery w Volvo.
Pośpiech, dopinanie ostatnich spraw i wizja nadchodzącego rozluźnienia sprawiają, że podczas przedświątecznej gorączki częściej popełniamy błędy i nie dostrzegamy sygnałów oszustwa. Wiedzą o tym cyberprzestępcy i pod koniec roku stają się nad wyraz aktywni. Za cel obierają sobie nie tylko internautów zamawiających prezenty, ale także pracowników firm i korporacji. Z pozoru niewielki błąd może się przerodzić w milionowe straty.
5 grudnia br. podczas gali IAB MIXX Awards 2023 w Warszawie, IAB Polska uhonorował najlepsze kampanie w branży marketingu cyfrowego.
Zbliżające się święta to czas, kiedy jak co roku skupiamy się na najbliższych nam osobach. To również moment, kiedy firmy myślą o pracownikach. Blisko co czwarty Polak chciałby mieć zapewnione przez pracodawcę posiłki w pracy w ramach benefitów pozapłacowych. Pyszne.pl for business to elastyczne rozwiązanie, które idealnie wpisuje się w te oczekiwania – mówi Przemysław Biedrzycki, Country Manager Corporate Solutions w Pyszne.pl.
Mimo że trzeci rząd Mateusza Morawieckiego nazywany jest "czternastodniowym" w rzeczywistości jego kadencja będzie nieco dłuższa.
Od 24 lutego 2022 roku trwa wojna Rosji z Ukrainą. Kijów nie osiągnął zakładanych celów kontrofensywy i coraz bardziej obawia się, że zachodni sojusznicy są zmęczeni pomaganiem Ukrainie.
2023 to rekordowy rok, jeżeli chodzi o liczbę wniosków o azyl w Niemczech. Zdecydowaną większość złożyli obywatele kilku państw muzułmańskich. AfD oskarża rząd o niszczenie Niemiec.
"Czy w związku ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem, wykrywanych w testach w Polsce, Pani/Pana zdaniem powinien zostać przywrócony obowiązek zakładania masek w miejscach publicznych?" - takie pytanie zadaliśmy uczestnikom sondażu SW Research dla rp.pl.
Powszechna Deklaracja Praw Człowieka, jeśli nie wspierają jej ludzie, jest tylko świstkiem papieru. Prawdziwą moc nadajemy jej my wszyscy, a państwo ma obowiązek chronić działania podejmowane w obronie tych praw.
Jedna trzecia ankietowanych Polaków uważa, że kandydatka PiS Elżbieta Witek powinna była zostać wybrana na stanowisko wicemarszałkini Sejmu. Zdecydowana większość jest przeciwnego zdania. Sondaż United Surveys dla Wirtualnej Polski.
W Dzienniku Ustaw z 9 grudnia ukazało się rozporządzenie w sprawie przedłużenia stosowania zerowej stawki VAT na żywność do końca marca 2024 r.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę.
Kobieca reprezentacja Polski przegrała w Herning z Danią 22:32 (12:15) mecz grupowy podczas drugiej fazy mistrzostw świata. Porażka oznacza, że awansu do ćwierćfinału nie będzie.
Obraz „M39” Wojciecha Fangora na aukcji Desa Unicum w Warszawie pobił własny rekord.
Kilka dni temu w brytyjskim Manchesterze, jednej ze stolic europejskiej popkultury, odbył się pokaz mody Chanel Metiers d’Art.
Od poniedziałku 11 grudnia protestujący kierowcy zablokują dojazd do największego terminalu na węgiersko-ukraińskiej granicy na Węgrzech.
SPD na konwencji w Berlinie krytycznie odniosła się do swojej polityki wobec Rosji za czasów prezydentury Władimira Putina.
Narodowy Fundusz Zdrowia przygotował informator dotyczący szczepień przeciwko grypie, COVID-19 i pneumokokom. Jest tam wykaz aptek i przychodni, w których można przyjąć szczepionki. Fundusz podaje też, dla kogo szczepionki są bezpłatne, a dla kogo ze zniżką.
Rosyjskie kobiety domagają się powrotu swoich mężów i synów z frontu w Ukrainie. Czy ta inicjatywa społeczna ma jakieś szanse?
Parlament Europejski i państwa członkowskie UE uzgodniły pierwsze na świecie przepisy regulujące sztuczną inteligencję. Oprócz AI, przepisy będą dotyczyły także mediów społecznościowych i wyszukiwarek.
BYD, chiński producent aut elektrycznych osiągnął kolejny kamień milowy. Z taśm produkcyjnych od 2008 r. zjechało 6 mln samochodów o napędzie czysto elektrycznym, elektrycznym z rangę extenderem oraz hybrydowym typu plug-in.
Decyzja partii Razem aby nie wchodzić do rządu Donalda Tuska wydaje się racjonalna i można ją było przewidzieć. Partia, która od początku swojego istnienia bazuje na buncie społecznym, nie mogła postąpić inaczej.
Piąty tej zimy konkurs pucharowy po raz pierwszy wygrał ktoś inny niż Stefan Kraft. Passę Austriaka przerwał Niemiec Karl Geiger. Polacy, choć powoli, wydają się zmierzać w dobrym kierunku: Piotr Żyła był 11., Dawid Kubacki 15.
Firmy energetyczne szykują się na wdrożenie tzw. taryf dynamicznych, które odznaczają się zmiennością cen energii w bardzo krótkim odstępie czasu. Największy sprzedawca energii w Polsce, Tauron chce usprawnić odczyt energii poprzez aplikację na telefon.
Premier League to już piłkarska NHL. Żadne rozgrywki nie budzą takich emocji i nikt nie sprzedaje praw do transmisji drożej niż Brytyjczycy.
„Die Welt” przestrzega UE i Niemcy, aby nie liczyły na uległość Donalda Tuska w spornych kwestiach. Nowy premier dobrze wie, jak funkcjonuje Unia i będzie twardo bronił polskich interesów.
Komisja Europejska chce ograniczyć patologie związane z hodowlą psów i kotów oraz handlem tymi czworonogami, a także poprawić dobrostan różnych zwierząt podczas transportu. Przedstawiła projekt przepisów w tej sprawie.
Europejska Uniwersytecka Nagroda Filmowa dla „Anatomii upadku” Justine Triet. Wśród nominowanych była też „Zielona granica” Agnieszki Holland i polska koprodukcja „Housekeeping for Beginners” Gorava Stvorowskiego.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas