Papież czule pocałowany w czoło przez wiernego

Podczas cotygodniowych audiencji u Franciszka wierni ściskają się, by dotknąć papieża, lub zbliżyć w jego stronę koszulki piłkarskie, kwiaty i dzieci. W środę Franciszek został czule pocałowany w czoło przez jednego z mężczyzn.

Aktualizacja: 20.02.2020 15:53 Publikacja: 20.02.2020 15:32

Papież czule pocałowany w czoło przez wiernego

Foto: AFP

Media przypomniały z tej okazji sytuację, do której doszło pod koniec ubiegłego roku. W Sylwestra jedna z wiernych na tyle mocno pociągnęła papieża za dłoń, że w odpowiedzi została klepnięta w rękę. Następnego dnia papież przeprosił za swoje zachowanie.

Wczoraj papież otrzymał długi i czuły pocałunek w czoło od mężczyzny, który zajmował miejsce w pierwszym rzędzie zarezerwowanym dla osób chorych i niepełnosprawnych.

99 zł za rok czytania RP.PL

O tym jak szybko zmienia się świat. Ameryka z nowym prezydentem. Chiny z własnymi rozwiązaniami AI. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, inspirujemy, analizujemy

Wydarzenia
Czy Unia Europejska jest gotowa na prezydenturę Trumpa?
Wydarzenia
Bezczeszczono zwłoki w lasach katyńskich
Materiał Promocyjny
GoWork.pl - praca to nie wszystko, co ma nam do zaoferowania!
Wydarzenia
100 sztafet w Biegu po Nowe Życie ponownie dla donacji i transplantacji! 25. edycja pod patronatem honorowym Ministra Zdrowia Izabeli Leszczyny.
Wydarzenia
Marzyłem, aby nie przegrać