Marek Sawicki: Nie jest tajemnicą, że Paweł Kukiz nie lubi PSL-u

- Moim zdaniem 70-80 proc. wyborców PSL-u zagłosuje przeciwko prezydentowi. Andrzej Duda ze swoich 30 postulatów sprzed 5 lat zrealizował niespełna 12 - mówi Marek Sawicki.

Aktualizacja: 03.07.2020 12:32 Publikacja: 03.07.2020 12:08

Marek Sawicki: Nie jest tajemnicą, że Paweł Kukiz nie lubi PSL-u

Foto: Fotorzepa / Robert Gardziński

Marek Sawicki uważa, że słaby wynik Władysława Kosiniaka-Kamysza to efekt podziału na dwa obozy. - Ten podział wygrał z koncepcją porozumienia, współpracy i budowy wspólnoty zaproponowaną przez Władysława Kosiniaka-Kamysza - ocenił w rozmowie ze stacją Siódma9.

- Dziś jedno jest pewne - wygra kandydat Jarosława Kaczyńskiego. Zarówno Andrzej Duda, jak i Rafał Trzaskowski są kandydatami Jarosława Kaczyńskiego. Gdyby nie PiS i Jarosław Kaczyński to Koalicja Obywatelska nie podmieniłaby kandydata - dodał.

Sawicki przypomniał niespełnione obietnice Andrzeja Dudy z kampanii przed wyborami w 2015 roku. - Obiecywał m.in. wyrównanie dopłat dla rolników, a warto nadmienić, że następne dopłaty w perspektywie budżetowej 2021-2027 będą niższe, a nie wyższe, i to niższe o co najmniej 12 % - powiedział.

Odniósł się również do wypowiedzi Pawła Kukiza. - Trudno jest wymagać, żeby moje postulaty uzyskały świetny rezultat, kiedy głównie przez media są prezentowane na tle koniczyny. Niecałe 3 proc. to nie jest wynik rewelacyjny - mówił lider Kukiz'15.

- Po raz kolejny odzywa się artystyczna dusza Pawła. Nie jest tajemnicą, że Paweł Kukiz nie lubi PSL-u. Na początku poprzedniej kadencji oskarżał nas o różne rzeczy, przegrał przed sądem i musiał przeprosić - myślę, że pewna zadra w nim pozostała z tego powodu - twierdzi Sawicki.

- Paweł Kukiz musi się zdecydować czy buduje szeroką, centrową Koalicję Polską, czy wybiera własną drogę polityczną - dodał.

Były minister rolnictwa komentował także przyszłość PSL. Kłopoty partii może próbować wykorzystać Prawo i Sprawiedliwość.

- Wchodzenie w koalicję ze środowiskiem, którego rzecznik jeszcze niedawno mówił o tym, że PSL trzeba wyeliminować ze sceny politycznej byłoby ogromnym ryzykiem. To nic innego jak zachęcanie się na romans z modliszką - powiedział.

Wydarzenia
RZECZo...: powiedzieli nam
Wydarzenia
Nie mogłem uwierzyć w to, co widzę
Wydarzenia
Polscy eksporterzy podbijają kolejne rynki. Przedsiębiorco, skorzystaj ze wsparcia w ekspansji zagranicznej!
Materiał Promocyjny
Jakie możliwości rozwoju ma Twój biznes za granicą? Poznaj krajowe programy, które wspierają rodzime marki
Materiał Promocyjny
Jak kupić oszczędnościowe obligacje skarbowe? Sposobów jest kilka
Wydarzenia
Żurek, bigos, gęś czy kaczka – w lokalach w całym kraju rusza Tydzień Kuchni Polskiej