Gdula: Wybór Dudy był wyborem dobrej passy

- Andrzejowi Dudzie udało się przekonać zwykłych ludzi, że jest po ich stronie - że Duda jest kandydatem elit, dużych miast - mówił w rozmowie z Michałem Kolanką poseł Lewicy Maciej Gdula komentując wynik wyborów prezydenckich.

Aktualizacja: 16.07.2020 09:20 Publikacja: 16.07.2020 09:10

Gdula: Wybór Dudy był wyborem dobrej passy

Foto: tv.rp.pl

Zdaniem Gduli prezydentowi udało się jednocześnie przekonać ludzi, że Rafał Trzaskowski jest kandydatem elit, dużych miast.

Poseł ocenił, że błędem Trzaskowskiego było to, iż nie wziął udziału w debacie organizowanej przez TVP w Końskich, gdzie miał odpowiadać na pytania mieszkańców miasta. W ten sposób, jak twierdzi Gdula, stworzył wrażenie, że nie chce rozmawiać z ludźmi w odróżnieniu od Andrzeja Dudy.

Ponadto - według Gduli - Trzaskowski powinien był w czasie kampanii wyborczej kilka razy pojechać na ścianę wschodnią. - Trzeba było pojechać do mniejszych miast, a także do Białegostoku i Lublina, pokazując, że jest się kandydatem całej Polski - mówił poseł.

- Moi zdaniem Duda kampanię w II turze wygrał. Ja śledzę media publiczne, widziałem w jakie tony Duda uderza i do kogo to może docierać. Był mocny nacisk na to, że Duda jest gwarantem świadczeń socjalnych, które dał ludziom PiS, a Trzaskowski był pokazany jako niewiarygodny, gdy mówi, że to zdobycze zostaną - ocenił Gdula. 

Wydarzenia
RZECZo...: powiedzieli nam
Wydarzenia
Nie mogłem uwierzyć w to, co widzę
Wydarzenia
Polscy eksporterzy podbijają kolejne rynki. Przedsiębiorco, skorzystaj ze wsparcia w ekspansji zagranicznej!
Materiał Promocyjny
Jakie możliwości rozwoju ma Twój biznes za granicą? Poznaj krajowe programy, które wspierają rodzime marki
Wydarzenia
Żurek, bigos, gęś czy kaczka – w lokalach w całym kraju rusza Tydzień Kuchni Polskiej