Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Aktualizacja: 08.05.2020 13:16 Publikacja: 08.05.2020 13:16
Foto: Fotorzepa, Jakub Czermiński
Solidarna Polska od samego początku popierała pomysł organizacji wyborów droga korespondencyjna, i to w maju tego roku. Odmienne stanowisko miało Porozumienie Jarosława Gowina. Przeciwnicy głosowania korespondencyjnego deklarowali, że nie poprą całego projektu. Ostatecznie wczoraj ustawę przyjął Sejm głosami całej Zjednoczonej Prawicy. Politycy SP podkreślają też, że gdyby nie obstrukcja Senatu, to wybory korespondencyjne udałoby się przeprowadzić.
Politycy Solidarnej Polski to 19 posłów w Sejmie. Bez nich Zjednoczona Prawica nie przeprowadzi nowelizacji ustawy o głosowaniu korespondencyjnym, które jest częścią porozumienia Gowin-Kaczyński. Ustawa ma trafić do Sejmu w przyszłym tygodniu i ma zawierać daleko idące modyfikacje głosowania korespondencyjnego m.in. poprzez przywrócenie roli PKW w całym procesie. Znowelizowana ustawa ma być podstawa prawna do organizacji nowych wyborów na przełomie lipca i sierpnia.
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Standardowe ubezpieczenie nieruchomości chroni dom lub mieszkanie przed takimi zdarzeniami, jak pożar, zalanie,...
Czuję się źle. Mam tylko nadzieję, że wkrótce wszyscy otrzeźwieją. Kurz bitewny opadnie, a wygra wojsko. Wtedy p...
O czym dzisiaj rozmawialiśmy? Zapraszamy do obejrzenia najciekawszych fragmentów programu #RZECZo...
Wyobraź sobie ogród, który nie tylko wygląda pięknie, ale też staje się Twoją prywatną oazą spokoju. Miejsce, w...
Prezydentura Trumpa w czasie wojny w Ukrainie to dla Unii Europejskiej równanie z dwoma niewiadomymi. Pierwszy k...
Kiedyś dotacje, teraz raczej kredyty na preferencyjnych warunkach. Podejście Brukseli do finansowania rozwoju przedsiębiorstw z branży rolno-spożywczej ewoluuje, ale niezmienne jest to, że wciąż firmy mogą liczyć na wsparcie. Co więcej, już nie tylko ze środków unijnych, ale także krajowych.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas