W sondażu, przeprowadzonym w czwartek i piątek, Andrzej Duda uzyskał poparcie 50,9 proc. ankietowanych. Jego rywala w drugiej turze wyborów prezydenckich, kandydata Koalicji Obywatelskiej Rafała Trzaskowskiego, poparło 49,1 proc. respondentów. W porównaniu z poprzednim badaniem Estymatora, przeprowadzonym w dniach 24-25 czerwca br., poparcie dla urzędującego prezydenta RP zwiększyło się o 0,3 pkt. proc. i o tyle samo zmalało dla prezydenta Warszawy.

Według badania, udział w drugiej turze wyborów zadeklarowało 65 proc. respondentów. Ankieterzy pytali także o preferencje z pierwszej tury, co pozwoliło zaobserwować przepływy elektoratu. Andrzej Duda może więc liczyć, oprócz swoich dotychczasowych wyborców, przede wszystkim na zwolenników Krzysztofa Bosaka (57 proc.). Na Rafała Trzaskowskiego w przeważającej części mają zagłosować za to wyborcy Szymona Hołowni (82 proc.), Roberta Biedronia (81 proc.) i Władysława Kosiniaka-Kamysza (75 proc.)

Pracownia Estymator przeprowadziła sondaż dla portalu dorzeczy.pl w dniach 2-3 lipca na grupie 1016 dorosłych Polaków metodą CATI.