Reklama

Senator Tyszkiewicz nie przyjdzie na zaprzysiężenie Dudy. "Niech idą ci, którzy nie chcą, ale muszą"

Senator opozycji Wadim Tyszkiewicz poinformował we wpisie na Facebooku, że nie weźmie udziału w zaplanowanym na 6 sierpnia zaprzysiężeniu Andrzeja Dudy. Obecna głowa państwa jego zdaniem nie wygrała reelekcji w demokratycznych i uczciwych wyborach.

Aktualizacja: 28.07.2020 16:55 Publikacja: 28.07.2020 16:43

Senator Tyszkiewicz nie przyjdzie na zaprzysiężenie Dudy. "Niech idą ci, którzy nie chcą, ale muszą"

Foto: tv.rp.pl

adm

12 lipca Andrzej Duda, w stosunku 51,03 do 48,97 proc. wygrał z Rafałem Trzaskowskim II turę wyborów prezydenckich. Jeżeli Sąd Najwyższy orzeknie o ważności wyborów, 6 sierpnia odbędzie się jego zaprzysiężenie. W uroczystości tej mają wziąć udział wszyscy posłowie oraz senatorowie. W wydarzeniu nie będzie uczestniczył jednak były prezydent Nowej Soli, a obecnie senator niezależny Wadim Tyszkiewicz.

„Podjąłem decyzję, nie wezmę udziału w Zgromadzeniu Narodowym, na którym Andrzej Duda obejmie urząd prezydenta na drugą kadencję. Długo się wahałem, ale sumienie mi na to nie pozwala. To jest moja klauzula sumienia” - czytamy we wpisie polityka na Facebooku. „Andrzej Duda 5 lat temu przysięgał bronić i przestrzegać Konstytucji. Łamał ją świadomie wielokrotnie służąc partii, a nie narodowi. Teraz znów będzie przysięgał na Konstytucję?” - zapytał retorycznie.

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Wydarzenia
Poznaliśmy nazwiska laureatów konkursu T-Mobile Voice Impact Award!
Materiał Promocyjny
W poszukiwaniu nowego pokolenia prezesów: dlaczego warto dbać o MŚP
Wydarzenia
Totalizator Sportowy ma już 70 lat i nie zwalnia tempa
Polityka
Andrij Parubij: Nie wierzę w umowy z Władimirem Putinem
Materiał Promocyjny
Ubezpieczenie domu szyte na miarę – co warto do niego dodać?
Materiał Promocyjny
Stacje ładowania dla ciężarówek pilnie potrzebne
Materiał Promocyjny
Prawnik 4.0 – AI, LegalTech, dane w codziennej praktyce
Reklama
Reklama