Reklama

Czarny dym nad Bejrutem. Pożar w porcie stolicy Libanu

W porcie w stolicy Libanu szaleje pożar. Ogień wybuchł nieopodal miejsca, w którym przed miesiącem doszło do gigantycznej eksplozji.

Aktualizacja: 10.09.2020 13:37 Publikacja: 10.09.2020 13:19

Czarny dym nad Bejrutem. Pożar w porcie stolicy Libanu

Foto: AFP

zew

Nad portem i jego okolicami w Bejrucie unoszą się kłęby czarnego dymu. W akcji gaśniczej biorą udział śmigłowce.

Powołując się na źródła wojskowe agencja Reutera podała, że doszło do pożaru znajdującego się w strefie wolnocłowej magazynu, w którym przechowywane są opony i ropa.

Przyczyny pojawienia się ognia nie są jak dotąd znane.

Przedsiębiorstwa mieszczące się w pobliżu portu wezwały swych pracowników do ewakuacji. Al-Dżazira podała, że wśród lokalnych mieszkańców wybuchła panika.

Foto: AFP

Reklama
Reklama

Dowiedz się więcej:
Silny wybuch w Bejrucie. Eksplodowała skonfiskowana saletra amonowa

Do pożaru doszło w pobliżu miejsca, w którym 4 sierpnia doszło do olbrzymiej eksplozji. Po tym, jak wybuchła przechowywana w porcie skonfiskowana saletra amonowana zniszczony został port oraz część miasta. Na skutek eksplozji zginęło ponad 190 osób, rannych były tysiące.

Mieszkańcy ogarniętego kryzysem gospodarczym Libanu wyszli na ulice, zarzucając władzom korupcję i niezdolność do kierowania krajem, a także odpowiedzialność za tragedię z 4 sierpnia.

W reakcji na protesty premier Hassan Diab ogłosił dymisję swego gabinetu, utworzonego w styczniu.

Wydarzenia
Poznaliśmy nazwiska laureatów konkursu T-Mobile Voice Impact Award!
Wydarzenia
Totalizator Sportowy ma już 70 lat i nie zwalnia tempa
Polityka
Andrij Parubij: Nie wierzę w umowy z Władimirem Putinem
Materiał Promocyjny
Ubezpieczenie domu szyte na miarę – co warto do niego dodać?
Materiał Promocyjny
Startupy poszukiwane — dołącz do Platform startowych w Polsce Wschodniej i zyskaj nowe możliwości!
Materiał Promocyjny
Jak rozwiązać problem rosnącej góry ubrań
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama