Prezes PiS Jarosław Kaczyński na spotkaniu z mieszkańcami Łomży wypowiedział się na temat postawy członków Komitetu Obrony Demokracji. - Dzisiaj ci, którzy z nami walczą, przybierają barwy ochronne. To te barwy, które widać na sali, biało-czerwone. Oni próbują być biało-czerwoni. Dlaczego mówią, że próbują? Przecież to ci sami, którzy mówili, że Polska to anachronizm, ludzie od Palikota, to Palikot tak mówił. To ci sami, którzy chodzili do rosyjskiej ambasady ze skargami na Polaków, na PiS - mówił Kaczyński. Czytaj więcej

- Nie jesteśmy przeciwnikami pana Jarosława Kaczyńskiego. Jest mi przykro, że on nas tak widzi. Chcielibyśmy bronić demokracji razem z nim. To, co o nas mówi to skandaliczne insynuacje i obrzydliwe brednie. Nie wyobrażam sobie, jak można w ten sposób w ogóle rozmawiać z obywatelami. Lider partii rządzącej mówi w tej sposób do obywateli – odpowiedział w Polsat News Kijowski.

Lider KOD wypowiedział się również na temat obraźliwych komentarzy, które pojawiły się pod adresem Andrzeja Dudy. Przypisuje się je działaczom komitetu. 

– To jest zmontowane z jakichś różnych dziwnych kawałków, do tego jest doklejone nasze logo, nie wiadomo skąd i w jaki sposób. Niektóre osoby, które się pojawiają na tej liście, działają w KOD i one składają wyjaśnienia, że oczywiście brały udział w tej dyskusji, ale mówiły zupełnie, ale mocno co innego - tłumaczył Kijowski.

 

Jego zdaniem obrazki mogły być elementem manipulacji. Podkreślił, że komitet jest zdecydowanym przeciwnikiem życzeniu śmieci komukolwiek lub czerpaniu satysfakcji z wypadku.

- Żadnych z tych komentarzy, które rzekomo miały się u nas pojawić nie ma, a jeżeli były to przez minutę, bo zostały usunięte przez administratorów - dodał.