fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość

Kaczyński: Nie cofniemy się

Jarosław Kaczyński
PAP/Przemysław Piątkowski
Jarosław Kaczyński spotkał się z mieszkańcami Łomży. - Mamy wielkie zwycięstwo, bo pokonaliśmy wielką koalicję antypisowską - komentował zwycięstwo Anny Marii Anders w wyborach uzupełniających do Senatu.

- Miło odnosić zwycięstwo, to zawsze dobra chwila. Mamy wielkie zwycięstwo, bo pokonaliśmy wielką koalicję antypisowską. To PO, ta partia N, PSL, KOD, różni inni. Wygraliśmy! Ale rzecz w tym, że oni uważają, że też wygrali i wobec tego, ponieważ słyszę o wspólnej liście ich wszystkich, to powiem tak: życzę wam panie i panowie, żebyście tak samo wygrali w 2019 roku – wybory parlamentarne, europejskie, samorządowe. Życzę wam tego! - mówił prezes PiS na spotkaniu w Łomży.

Zdaniem Kaczyńskiego to zwycięstwo było bardzo ważne, gdyż traktował je jako referendum w sprawie polityki rządu. Wynik oznacza, że trzeba iść dalej i zmieniać Polskę.

Prezes PiS wypowiedział się również na temat postawy członków Komitetu Obrony Demokracji. - Dzisiaj ci, którzy z nami walczą, przybierają barwy ochronne. To te barwy, które widać na sali, biało-czerwone. Oni próbują być biało-czerwoni. Dlaczego mówią, że próbują? Przecież to ci sami, którzy mówili, że Polska to anachronizm, ludzie od Palikota, to Palikot tak mówił. To ci sami, którzy chodzili do rosyjskiej ambasady ze skargami na Polaków, na PiS - mówił Kaczyński.

 - To ci sami, którzy nie chcieli uznać, że masowe zabijanie Polaków w Katyniu i innych miejscach to ludobójstwo. To ci sami, którzy uprawiali tzw. pedagogikę wstydu, próbując wmówić Polakom, że są właściwie winni wszystkiemu złemu, co się stało w tej części Europy w ciągu ostatniego wieku. To ci sami, którzy ograniczali lekcje historii, po to, by młodzi Polacy nie znali przeszłości Polaków. To ci sami, którzy na każdym kroku wyśmiewali wszytko, to, co głosiliśmy w sprawie jedności Polaków ws. polskiego patriotyzmu. To ci, którzy złamali wszelkie reguły przyzwoitości, polskiej kultury po Smoleńsku, po śmierci prezydenta, którzy lżyli tych, którzy zginęli. Deptali wzszsytko, co w naszej kulturze jest święte. To oni się dzisiaj organizują, to oni tworzą KOD - dodał.

Kaczyński poinformował mieszkańców Łomży, że Polska sama będzie zajmowała się swoimi sprawami i sami będziemy rozwiązywali trwające spory. Rząd chce rozwiązywać problemy bez obcej interwencji. 

- Powtarzam: niech nikt nie liczy na to, że my się cofniemy. Będziemy Polskę zmieniać, bo chcemy, by Polacy mogli być rzeczywiście Europejczykami, ale godnymi, mającymi poczucie równości - ogłosił prezes PiS.

Źródło: 300polityka
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA