W Auditorium Maximum w piątek odbyła się konferencja także pod tytułem „Jestem z UW” z serią kilkunastominutowych wykładów w formacie TED Talks na różnorodne tematy , od skróconej historii UW i rozwoju nauki do popkultury i banalności hejtu.
Uczestnicy jubileuszowego Światowego Zjazdu Absolwentów spotkali się na wydziałach, w ogrodach Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego w Parku Sowińskiego i na koncercie „Absolwenci absolwentom”, gdzie razem z Kubą Sienkiewiczem i Elektrycznymi Gitarami śpiewali wspólnie: „Niech się dowie cały świat – Uniwerek 200 lat” .
W Noc Muzeum kampus przy Krakowskim Przedmieściu mógł odwiedzić każdy. Barwne iluminacje na zabytkowych gmachach przemieniły uczelnię w fantastyczną krainę. Mapping na fasadzie starego BUWu prezentował jej historię w 3 D. W Pałacu Kazimierzowskim można było zajrzeć do gabinetu rektora i innych reprezentacyjnych sal. A na plenerowych stoiskach nabyć jubileuszowe publikacje – naukową serię książek „Monumenta Universitatis Varsoviensis” o historii UW, wspomnienia pracowników „Nasz Uniwersytet”, czy powieść kryminalną związaną z Uniwersytetem p.t. „Głowa. Opowieść zimowej nocy” prof. Tadeusza Cegielskiego , rozgrywającą się w dwóch planach czasowych, w 1821 i 2015 roku.
Ale to jeszcze nie koniec jubileuszowych obchodów. W dwa czerwcowe weekendy (4-5 oraz 18-19 czerwca ) odbędą się naukowe spotkania pod hasłem „Odkryj UW!". Dla wszystkich zainteresowanych będą wówczas dostępne sale wykładowe i laboratoria – w trakcie pierwszego weekendu w kampusie głównym, a podczas drugiego w kampusie na Ochocie.
W sobotę 11 czerwca akcja „Wehikuł czasu”, organizowana w w kampusie głównym UW i w części Krakowskiego Przedmieścia przeniesie nas w lata 1816-1818.W programie m.in. udział w zebraniu tajnej organizacji niepodległościowej, pokaz zdjęć w kosmoramie (poprzedniczki fotoplastykonu) i historyczna gra planszową.