Hiszpania: Wybuch w centrum Madrytu. Są ofiary

W jednym z domów opieki społecznej w centrum Madrytu doszło po południu do potężnej eksplozji - informuje telewizja TVE. Z doniesień hiszpańskich mediów wynika, że w wyniku tragedii zginęły co najmniej trzy osoby. Jedenaście osób jest rannych.

Aktualizacja: 20.01.2021 16:25 Publikacja: 20.01.2021 16:14

Foto: AFP

adm

Stojący w centrum miasta budynek, w którym znajduje się dom opieki społecznej, w wyniku wybuchu został częściowo zniszczony. Do eksplozji doszło na krótko przed godziną 15.00 czasu lokalnego niedaleko Puerta de Toledo, jednej z bram miasta i popularnej atrakcji turystycznej.

Telewizja TVE podaje, że kilka osób zostało poszkodowanych. Burmistrz Madrytu Jose Luis Martinez-Almeida przekazał, że co najmniej trzy osoby nie żyją. Jedna osoba została uznana za zaginioną, a jedenaście osób zostało rannych. Służby nie wykluczają jednak, że w miejscu eksplozji mogło znajdować się więcej osób.

Tylko 69 zł za pół roku czytania.

O tym, jak szybko zmienia się świat. Czy będzie pokój na Ukrainie. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, tłumaczymy, inspirujemy.

Materiał Promocyjny
Garden Point – Twój klucz do wymarzonego ogrodu
Wydarzenia
Czy Unia Europejska jest gotowa na prezydenturę Trumpa?
Wydarzenia
Bezczeszczono zwłoki w lasach katyńskich
Materiał Promocyjny
GoWork.pl - praca to nie wszystko, co ma nam do zaoferowania!
Materiał Promocyjny
Współpraca na Bałtyku kluczem do bezpieczeństwa energetycznego
Wydarzenia
100 sztafet w Biegu po Nowe Życie ponownie dla donacji i transplantacji! 25. edycja pod patronatem honorowym Ministra Zdrowia Izabeli Leszczyny.
Materiał Promocyjny
Sezon motocyklowy wkrótce się rozpocznie, a Suzuki rusza z 19. edycją szkoleń