"Może sobie PiS dwoić się i troić – trollować, puszczać toporne “fake news” w TVPPiS – my i tak będziemy bronić Okęcia. Nie zabierzecie nam lotniska z Warszawy. Dalej chcemy mieć port lotniczy w zasięgu ręki, a nie dojeżdżać do niego godzinami. My, w przeciwieństwie do Was, mamy odwagę go bronić! Nie stchórzymy!" - napisał Rafał Trzaskowski.

"Premier chce wydać miliardy na lotnisko na podstawie prezentacji z Power Pointa, bez żadnego przygotowania. Lotnisko, na którym ma lądować więcej samolotów niż w Pekinie? Kto to wymyślił? Kto to policzył? Jeśli wcześniej genialna dyplomacja PiS pozamyka okoliczne lotniska w Berlinie, Moskwie i Pradze (tej czeskiej) to może się uda! Czekamy na plan ofensywy dyplomatycznej. A i tak nie pozwolę Wam zamknąć lotniska w Warszawie i ograniczyć szans rozwojowych mojego miasta" - dodał polityk PO.

W petycji do premiera Mateusza Morawieckiego podkreśla, że obecnie lotnisko Chopina to miejsce pracy tysięcy warszawiaków i mieszkańców regionu. Zamknięcie lotniska oznaczałoby dla tych osób utratę zatrudnienia.

"Likwidacja lotniska oznacza zmarnowanie gigantycznych pieniędzy, które zostały wydane na jego modernizację i budowę nowej  infrastruktury. Uruchomienie dojazdu do lotniska pociągiem SKM kosztowało 275 mln złotych. Droga ekspresowa S79 z węzłem  lotniskowym to kolejne setki milionów złotych. Te pieniądze - unijne i podatników - też będą wyrzucone w błoto!" -wymienia Trzaskowski.

"Miasto trzeba rozwijać, a nie je paraliżować! Wzywamy rząd do wycofania się z kuriozalnej, szkodliwej i nieuzasadnionej 
decyzji o likwidacji lotniska na Okęciu!" - wzywa poseł.

Prezydent podpisał ustawę o CPK

Wczoraj prezydent podpisał ustawę o Centralnym Porcie Komunikacyjnym. Już jutro rząd chce otworzyć punkt informacyjny dla mieszkańców Baranowa i okolic, zaczną się też konsultacje z nimi.

To specjalna ustawa poświęcona tylko jednej inwestycji. Nowe lotnisko ma być jednym z największych przesiadkowych portów lotniczych w Europie. W pierwszym etapie będzie mogło obsługiwać rocznie 45 milionów pasażerów, a w drugim do 100 milionów.

Autopromocja
ORZEŁ INNOWACJI

Ogłoszenie wyników konkursu już 28 września

Dowiedz się więcej