Reklama

Australia ewakuowała ponad 50 afgańskich sportsmenek

Australia ewakuowała ponad 50 afgańskich sportsmenek i członków ich rodzin po apelach wpływowych osób ze świata sportu - podaje australijski nadawca, ABC.

Aktualizacja: 24.08.2021 07:00 Publikacja: 24.08.2021 06:50

Australia ewakuowała ponad 50 afgańskich sportsmenek

Foto: PAP/EPA

arb

Australia od tygodnia ewakuuje z Afganistanu swoich obywateli i były personel ambasady.

Z informacji ABC wynika, że na pokładach australijskich samolotów ewakuowano z Afganistanu ok. tysiąca osób. Wśród nich miało być ok. 50 afgańskich sportsmenek i członków ich rodzin.

Nikki Dryden, reprezentantka Kanady w pływaniu na igrzyskach olimpijskich, współpracowała z australijskim prawnikiem, aby wypełnić wnioski o wizy dla sportsmenek, wśród których są afgańskie paraolimpijki.

W staraniach o wizy pomagał też były kapitan reprezentacji Australii w piłce nożnej, Craig Foster.

Foster miał lobbować na rzecz sportsmenek u minister spraw zagranicznych, Marise Payne i u ministra sportu, Richarda Colbecka.

Reklama
Reklama

Wkrótce po działaniach podjętych przez Fostera sportsmenki otrzymały wizy i - po dotarciu na lotnisko w Kabulu - zostały ewakuowane z Afganistanu.

Wydarzenia
Poznaliśmy nazwiska laureatów konkursu T-Mobile Voice Impact Award!
Wydarzenia
Totalizator Sportowy ma już 70 lat i nie zwalnia tempa
Polityka
Andrij Parubij: Nie wierzę w umowy z Władimirem Putinem
Materiał Promocyjny
Ubezpieczenie domu szyte na miarę – co warto do niego dodać?
Materiał Promocyjny
Startupy poszukiwane — dołącz do Platform startowych w Polsce Wschodniej i zyskaj nowe możliwości!
Materiał Promocyjny
Jak rozwiązać problem rosnącej góry ubrań
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama