The Fresh[/b]
Łona – rapowy reprezentant Szczecina – to wybitnej klasy specjalista od dowcipnych, błyskotliwych analiz i zaskakują-cych puent. W sobotę w warszawskim centrum czarnych ryt-mów – klubie The Fresh – akompaniować będzie mu zespół The Pimps, złożony z muzyków koncertujących m.in. z Anią Dąbrowską.
[i]Ul. Wawelska 5, tel. 022 380 15 80, godz. 21, bilety 20 – 25 zł. [/i]
[b]Deep Honey -
Diuna[/b]
W niedzielę natomiast będziemy mieli okazję uspokoić zmysły przy ciepłej chilloutowej elektronice duetu Deep Honey. Delikatny, kobiecy wokal i przestrzenne syntezatory to prawdziwy muzyczny miód.
[i]Ul. Dobra 33/35, godz. 20, wstęp wolny.
igse[/i]
[srodtytul]Teatr[/srodtytul]
[b]Brzeg Opole
Stara Prochoffnia[/b]
Spotkanie na trasie Brzeg – Opole. Dwie dziewczyny, które różni wszystko, połączy rozmowa, w trakcie której każda z nich okaże się kimś innym, niż wydawało się na początku.
[i]Ul. Boleść 2, tel. 022 635 89 64, godz. 19.15.[/i]
[b]Szczęśliwe dni
Dramatyczny[/b]
Powrót Antoniego Libery i Mai Komorowskiej do Becketta. W ramach festiwalu Warszawa Centralna Dramatyczny pokaże nową wersję jednego z najsłynniejszych tekstów irlandzkiego dramaturga.
[i] Pl. Defilad 1, tel. 022 656 68 44, godz. 19.
ar[/i]
[srodtytul]Sztuka[/srodtytul]
[b]Targowisko rękodzielnicze
Jadłodajnia Filozoficzna[/b]
W sobotę kolejna odsłona cyklu promującego młodych artystów. Targowisku towarzyszyć będą występy DJ-ów, koncerty i odczyty literackie. Każdy, kto chciałby wystawić swoje rzeczy, musi stawić się na miejsce o godz. 10.
[i] Ul. Dobra 33/35, tel. 0 501 690 262, godz. 12 – 18.[/i]
[b]MSŁ -
CSW[/b]
Na otwartej w piątek w Zamku Ujazdowskim wystawie pracę dyplomową pokazuje absolwent łódzkiej filmówki Krzysztof Pijarski. Cykl jego fotografii jest prezentacją niezwykłych wnętrz Muzeum Sztuki w Łodzi. Zdjęcia wykonano z nietypowej, „mysiej” perspektywy.
[i]Ul. Jazdów 2, tel. 022 628 12 71, godz. 11 – 19.
igse[/i]
[srodtytul]Dla rodziny[/srodtytul]
[b]Piknik Jeździecki -
Hubertus 2008 Klub Wilczeniec, Łomianki[/b]
Wyścig św. Huberta to atrakcja głównie dla jeźdźców, ale rozrywkę dla siebie znajdą tu również inni amatorzy wypoczynku na świeżym powietrzu. Podczas gdy konni ruszą w pościg za lisią kitą, pozostali obejrzą spektakl teatralny oraz wezmą udział w grach i zabawach sportowo-rekreacyjnych. Po gonitwie ognisko dla wszystkich gości.
[i]Ul. Kościelna Droga 10, tel. 022 751 97 77, sobota, godz. 12 – 17. [/i]
[b]Strasna Zaba i Przyjaciele -
Studio PR [/b]
Ze słuchaczami „Radiowego Poranka Muzycznego” spotka się tym razem Wojciech Malajkat. Recytowane przez niego utwory Gałczyńskiego, Tuwima i Brzechwy to poezja słowa.
To, że w muzyce jest jej równie dużo, udowodni dzieciom grająca na harfie Małgorzata Komorowska. Młodzi melomani przekonają się, ile uroku kryje się w wydobywanych z tego instrumentu dźwiękach.
[i]Ul. Modzelewskiego 59, tel. 022 645 50 51, niedziela, godz. 11.[/i]
[b]Przygody Małpki Malwinki -
DK Włochy[/b]
Zamieszkującym afrykański las zwierzętom grozi zagłada. Wszystko przez nieopanowany apetyt pewnego tygrysa. Mała sprytna małpka Malwinka wyrusza na poszukiwanie łakomczucha, by nauczyć go dobrych manier. Po drodze spotka ją wiele różnych przygód. Z opresji pomogą jej wyjść zasiadające na widowni dzieci. Czy i one, tak jak Malwinka, polubią tygryska?
[i]Ul. Bolesława Chrobrego 27, tel. 022 863 73 23, niedziela, godz. 12.30.
tr[/i]
[srodtytul]Plastyka[/srodtytul]
[b]Sztuka, która ląduje na dachu i parkuje przed wejściem do muzeum [/b]
W sobotę otwarcie wystawy „Nie Ma Sorry”
– Ta wystawa to ogromny eksperyment. Eksperyment o podłożu edukacyjnym – mówi o najnowszej ekspozycji w Muzeum Sztuki Nowoczesnej krytyk sztuki Sebastian Cichocki. Ośmioro młodych kuratorów przez rok jeździło po polskich uczelniach artystycznych i szukało najbardziej interesujących młodych twórców. W sobotę zobaczymy, co do powiedzenia ma zaproszonych na „Nie ma Sorry” 18 wspaniałych. Młodzi twórcy koncentrują się na „źródłach” produkcji artystycznej, z pominięciem oczywistych kanałów dystrybucji i promocji, usankcjonowanych galeryjnymi procedurami. Dzięki temu dostajemy to, co świeże, oryginalne i jeszcze nieskażone oficjalnym obiegiem.
Prace nie mają wspólnego tematycznego mianownika. Diametralnie różne są także techniki i strategie, którymi posługują się artyści. Łączy je jednak niezwykłe i śmiałe wkomponowanie ich materii w struktury architektoniczne muzeum. Prace wyrastają na ścianach, wychodzą z okien, przedostają się na zewnątrz.
Symbolem wystawy stał się już stojący przed budynkiem muzeum przykryty asfaltem samochód, czyli rzeźba „Pod Skórą” Francisz-ka Orłowskiego oraz przytroczony do dachu Domu Meblowego Emilia obiekt Katarzyny Krakowiak, wyglądem przypominający powiewający na wietrze, wypompowany spadochron.
[i]Igor Seider [/i]
[i]Muzeum Sztuki Nowoczesnej, ul. Pańska 3, tel. 022 596 40 10, wernisaż o godz. 18.[/i]