Aktualizacja: 09.01.2017 15:35 Publikacja: 09.01.2017 15:35
Foto: AFP
„Mianować Donalda Fredowicza Trumpa gubernatorem Amerykańskiego Okręgu Federalnego" – taki dokument, w rosyjskim dowcipie, miał podpisać 9 listopada Putin. Bez wątpienia rosyjskie władze pozytywnie odnoszą się do amerykańskiego prezydenta-elekta, co jest zresztą podobne do ich postawy z 2008 r., po wyborczym zwycięstwie Baracka Obamy. FBI i CIA wskazują, że ludzie z wewnętrznego kręgu Putina wyraźnie świętowali wybór Trumpa. Według nich rosyjskie tajne służby miały też przyczynić się do tego triumfu przy urnach. Co prawda amerykańskiemu wywiadowi i kontrwywiadowi nie udało się znaleźć dowodów jakichkolwiek ingerencji hakerów z Rosji w działanie maszyn wyborczych w USA (eksperci wskazują, że tych urządzeń nie da się zhakować z zewnątrz, ale można wcześniej zainstalować na nich programy manipulujące ich działaniem),ale twierdzą, że to cyberszpiedzy z GRU wykradli poufne maile z serwerów sztabowców Hillary Clinton i Narodowego Komitetu Demokratów. Mieli je później przekazać demaskatorskiemu portalowi WikiLeaks. Julian Assange oraz inni przedstawiciele WikiLeaks odbijają jednak piłeczkę wskazując, że maile władz Partii Demokratycznej dostali od Setha Richa, działacza tego stronnictwa zniesmaczonego jego polityką, człowieka który później padł ofiarą niewyjaśnionego morderstwa. Maile z serwera pocztowego Johna Podesty zostały im zaś dostarczone przez pracownika NSA, czyli amerykańskiej agencji odpowiedzialnej za wywiad elektroniczny. James McAfee, potentat z branży cyberochrony, wskazuje zaś, że wersja o ataku hakerskim przeprowadzonym przez rosyjskich szpiegów jest mocno dziurawa. Zwraca on uwagę, że CIA i FBI zidentyfikowali narodowość hakerów dzięki śladom, które są zbyt oczywiste (np. „stemplom czasowym" łączącym działalność hakerów z moskiewską strefą czasu i śladom wskazującym, że haker używał klawiatury z przyciskami oznaczonymi cyrylicą) i które haker pracujący dla rosyjskiej agencji szpiegowskiej łatwo by usunął. Złośliwy rosyjski program, którego użyto do włamania jest zaś powszechnie dostępny w internecie i może go zastosować każdy nastoletni cyberprzestępca. Zapewne więc włamania na serwery demokratycznych sztabowców dokonał ktoś, kto tylko udawał hakera z GRU. Teoretycznie mogły być to więc służby innego mocarstwa (np. Chin, które w 2008 r. włamały się na serwery sztabowców Obamy i McCaine'a), mogła to być NSA, a mógł jakiś owładnięty wiarą w spiski maniak. Assanga zauważa zaś, że serwery demokratycznych sztabowców były tak kiepsko zabezpieczony, że włamałby się do nich nawet 14-latek. Hasłem do maila Johna Podesty, osławionego szefa kampanii Hillary Clinton, było słowo „password" („hasło").
Różnorodność, równość i inkluzja (DEI) to kluczowe elementy, które determinują rozwój i sukces nowoczesnych organizacji. Pomimo deklaratywnych działań i polityk, wciąż istnieją poważne wyzwania związane z ich implementacją, szczególnie w obszarach prawnych, instytucjonalnych oraz świadomości społecznej i biznesowej. Inkluzywność i równość w pracy to warunek niezbędny do pełnego wykorzystania potencjału ludzkiego oraz eliminacji barier ograniczających rozwój społeczny i zawodowy różnych grup.
Raport Mario Draghi’ego podkreśla pilną potrzebę przyspieszenia działań Unii Europejskiej w obliczu globalnych wyzwań gospodarczych, ale wymaga to realistycznego podejścia, skoordynowanych działań państw członkowskich oraz uwzględnienia specyfiki nowej Europy, co stanowi kluczowe wyzwanie dla polskiej prezydencji. Przed nami historyczny moment, który może wpłynąć na kierunek polityki unijnej, szczególnie w zakresie Europejskiego Zielonego Ładu oraz konkurencyjności Europy na globalnej arenie.
Bezpieczeństwo lekowe, definiowane jako zdolność do samowystarczalności w zakresie produkcji leków i substancji czynnych (API), stanowi fundament zdrowotnej i ekonomicznej stabilności Europy. Zdaniem uczestników panelu dyskusyjnego „Bezpieczeństwo lekowe jako filar gwarantujący stabilność europejskiej gospodarki”, strategiczna niezależność wymaga nie tylko relokacji produkcji do Europy, ale także wsparcia rozwoju lokalnego przemysłu farmaceutycznego oraz stworzenia europejskiej listy leków krytycznych.
W sesji otwierającej scenę ESG, na którą składało się wystąpienie na temat atestacji, panel dyskusyjny „CSRD, CSDDD, Atestacja. Na jakim etapie jesteśmy?” oraz case study Grupy ERBUD, omówiliśmy najważniejsze wyzwania, które czekają przedsiębiorstwa raportujące zgodnie z nowymi wymogami.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Łańcuchy wartości to jedno z największych wyzwań w raportowaniu zrównoważonego rozwoju. Zebranie danych od setek, a często tysięcy kontrahentów wiąże się z ogromnym nakładem pracy i wydatkami. Dlatego firmy szukają rozwiązań, które pomogą im usprawnić ten proces. Na rynku pojawiają się rozwiązania wspierające raportowanie.
Konkurowanie na rynku jest naturalne i napędza rozwój. Jednak problem zaczyna się, gdy ktoś dla zbudowania swojej pozycji stosuje nieuczciwe praktyki. Wtedy państwa powinny reagować w celu ochrony firm czy nawet całych sektorów gospodarki.
Polski recyklat jest pożądany na rynku europejskim – mówi Paweł Lesiak, wiceprezes firmy Interzero.
Technologicznie nie nadążamy za innymi krajami, bo w Europie wcześniej nie nastąpiły odpowiednie inwestycje. Stąd konieczność pożyczenia i wydania dużych pieniędzy, które powinny przełożyć się na obniżkę kosztów produkcji produktów cleantech na naszym kontynencie - uważa Marcin Korolec, były minister środowiska, prezes Fundacji Promocji Pojazdów Elektrycznych oraz Instytutu Zielonej Gospodarki.
Rok ten przyniósł wyjątkową dynamikę wydarzeń w PreZero, a także w kluczowych obszarach dla branży gospodarki odpadami w Polsce.
Szybko reagujemy na potrzeby klienta. Potrafimy sprawnie dostosować do nich nasze rozwiązania. Dzięki temu jesteśmy rozpoznawalnym producentem na świecie i monopolistą w Polsce – mówi Rafał Worek, wiceprezes Ponaru Wadowice.
Planujesz sprzedać niepotrzebne rzeczy przez Internet? Robisz porządki w szafie? Znalazłeś nieużywane ubrania albo rzeczy, które tylko zbierają kurz? To świetnie się składa! Sprzedaż online to doskonały sposób na to, aby dać przedmiotom „drugie życie”, a do tego zasilić domowy budżet dodatkowym zarobkiem. Niestety, nie wszyscy kupujący mają uczciwe zamiary. Jak handlować w sieci bezpiecznie i bez stresu? Dzisiaj odpowiadamy na te pytania! Internet to świetne miejsce do sprzedaży. Tysiące ludzi codziennie szuka okazji i używanych rzeczy w dobrym stanie. Chętnie przygarną nieużywane przez Ciebie rzeczy, dając im nowe życie. Pomyśl tylko – te spodnie, które są już za małe, buty kupione w złym rozmiarze czy nieużywany tablet – wszystko to może znaleźć nowego właściciela i pomóc zasilić Twój domowy budżet! Na przykład, komplet ubrań z zeszłego sezonu może dać Ci nawet kilkaset złotych ekstra. Rower treningowy czy stary telefon komórkowy, który stoi i zbiera kurz może znaleźć nabywcę nawet w ciągu kilku dni i za naprawdę niezłą kwotę. Niekiedy jednak proces sprzedaży może być bardzo frustrujący. Jak uniknąć nieporozumień i przeprowadzić wszystko jak najsprawniej, a po drodze nie nadziać się na oszustów? Podpowiadamy!
Bank zachęca rodziców do wprowadzenia swoich dzieci w świat finansów. W prezencie można otrzymać 200 zł dla dziecka oraz voucher na 100 zł dla siebie.
Już 13 grudnia 2024 r. w Google for Startups w Warszawie odbędzie się Wielki Finał Econverse Cup 2024 – kulminacyjny punkt największej symulacji tworzenia biznesu dla młodych w Polsce. Po raz trzeci młodzi Polacy z pięciu miast będą mieli niepowtarzalną okazję zmierzyć się w rywalizacji, prezentując swoje pomysły na biznes przed jury, w skład którego wejdą inwestorzy, mentorzy oraz aniołowie biznesu. W tym roku wydarzenie uświetni wystąpienie Sebastiana Kulczyka.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas