W poniedziałek rano kurs dolara lekko zwyżkował osiągając poziom 4,05 zł. zł. Nieco więcej trzeba płacić także za euro, które kosztuje prawie 4,31 zł oraz franka szwajcarskiego, wycenianego po 4,44 zł.

Początek tygodnia nie sprzyja dalszemu umocnieniu złotego

Zachowanie złotego pozostaje pod wpływem czynników globalnych. Z uwagi na wzrost ryzyka geopolitycznego ostatnie dni upłynęły pod znakiem dużych wahań krajowej waluty, która początkowo wyraźnie traciła na wartości względem głównych walut w wyniki ucieczki inwestorów od ryzykownych aktywów.

Czytaj więcej

Złoty mocniejszy na koniec tygodnia

Dopiero poprawa nastrojów w końcówce minionego tygodnia pozwoliła złotemu odrobić część strat. Początek nowego tygodnia nie sprzyja dalszemu umocnieniu krajowej waluty. Główną przeszkodą jest dolar, który wrócił do łask inwestorów.

Dane z krajowej gospodarki istotne dla złotego

Jakie ważne wydarzenia czekają inwestorów w tym tygodniu? Sporo istotnych publikacji napłynie z krajowej gospodarki. Już w poniedziałek poznamy dane o dynamice produkcji przemysłowej, produkcji budowlano-montażowej oraz przeciętnego wynagrodzenia i zatrudnienia za marzec. Z kolei we wtorek pojawią się dane o sprzedaży detalicznej. Natomiast w kolejnych dniach większe znaczenie będą miały dane z zagranicy, głównie ze Stanów Zjednoczonych.