Budynek pozostawał w rękach Allianz Real Estate, spółki działającej w sektorze nieruchomości w imieniu spółek Allianz Group, oraz Curzon Capital Partners III, L.P. (CCP III) zarządzanej przez Tristan Capital Partners (londyńskiej firmy inwestującej na rynku nieruchomościowym), od 2012 r. kiedy został nabyty od spółek CA Immo oraz Pramerica.

Warsaw Financial Center, 36-piętrowy budynek biurowy położony w ścisłym centrum Warszawy, jest obecnie w 99% wynajęty. Budynek posiada certyfikat LEED 'Gold'.

Zakres prac kancelarii CMS przy tym projekcie obejmował kompleksowe doradztwo transakcyjne, w tym wsparcie klienta w procesie sprzedaży nieruchomości począwszy od due diligence aż po negocjacje umowy sprzedaży udziałów.

Przy transakcji zaangażowany był zespół prawników CMS, kierowany przez Lidię Dziurzyńską-Leipert, partnera w praktyce nieruchomości i budownictwa, w składzie: Michał Bork (counsel), Andrzej Zając (counsel), Aleksander Grabecki (associate) oraz Zofia Nejthardt (prawnik) z departamentu nieruchomości i budownictwa.

Po stronie Allianz Real Estate za transakcję odpowiadała Isabel Haupt, Deputy Head of Legal, oraz Birgit Engel, Senior Legal Counsel.