Kancelaria White&Case doradzała Play przy nabyciu spółek z grupy 3S

White & Case M. Studniarek i Wspólnicy – Kancelaria Prawna sp.k. pełniła funkcję doradcy prawnego Play Communications S.A. („Spółka”) oraz jej spółki zależnej P4 sp. z o.o. („Play”) w związku z nabyciem spółek z Grupy 3S.

Publikacja: 27.06.2019 11:56

mat

W dniu 25 czerwca 2019 r. Play zawarł przedwstępną umowę nabycia wszystkich akcji w spółce 3S S.A. z siedzibą w Katowicach („3S") i nabycia pośredniego wszystkich akcji/udziałów we wszystkich spółkach zależnych 3S. Stronami sprzedającymi są Ambrosia CEE Holding S.a r.l., część Polish Enterprise FundVII, funduszu private equity zarządzanego przez Enterprise Investors oraz trzej założyciele, akcjonariusze mniejszościowi.

Całkowita wartość przedsiębiorstwa 3S i jej spółek zależnych „Grupa 3S" wynosi 96mln EUR (410 mln PLN), a wartość kapitałów własnych 78 mln EUR (333 mln PLN). Nabycie będzie finansowane z środków własnych oraz w oparciu o dostępne dla Spółki finansowanie zewnętrzne. Podpisanie ostatecznej umowy wymaga, między innymi, zgody organu antymonopolowego.

Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Internet i prawo autorskie
Bruksela pozwała Polskę do TSUE. Jest szybka reakcja rządu Donalda Tuska
Prawnicy
Prokurator z Radomia ma poważne kłopoty. W tle sprawa katastrofy smoleńskiej
Sądy i trybunały
Nagły zwrot w sprawie tzw. neosędziów. Resort Bodnara zmienia swój projekt
Prawo drogowe
Ten wyrok ucieszy osoby, które oblały egzamin na prawo jazdy
Dobra osobiste
Karol Nawrocki pozwany za książkę, którą napisał jako Tadeusz Batyr