DWF wzmacnia praktykę prawa nieruchomości w Polsce

DWF, globalna firma prawnicza, wzmacnia praktykę nieruchomości w Polsce poprzez dołączenie Joanny Wojnarowskiej na stanowisko partnera wraz z zespołem, Weroniką Roesler i Ewą Lewandowską na stanowiska Senior Associates.

Publikacja: 01.07.2020 08:57

DWF wzmacnia praktykę prawa nieruchomości w Polsce

Foto: materiały prasowe

Joanna Wojnarowska jest wysoko cenionym prawnikiem specjalizującym się w zakresie prawa nieruchomości, posiadającym ponad 20-letnie doświadczenie zawodowe w doradztwie na rzecz klientów w zakresie prawnych aspektów transakcji nieruchomościowych i inwestycji budowlanych. Reprezentuje klientów w sprawach związanych z nieruchomościami – nabyciach i akwizycjach, kwestiach budowlanych oraz budowie i komercjalizacji, we wszystkich sektorach nieruchomości - biurowych, mieszkaniowych, logistycznych i handlowych na terenie całej Polski.

Joanna obejmie funkcję Partnera i i pokieruje Departamentem Nieruchomości w Polsce. Joanna wraz z zespołem dołącza do DWF Poland z innej renomowanej międzynarodowej firmy prawniczej, gdzie była Partnerem w grupie praktyki nieruchomości i inwestycji budowlanych. Chambers Europe i Legal 500 EMEA uznają Joannę za wiodącego prawnika w zakresie prawa nieruchomości w Polsce. Wraz z Joanną do DWF dołącza Weronika Roesler, Senior Associate oraz Ewa Lewandowska Senior Associate.

Weronika Roesler jest prawnikiem z ponad 8-letnim doświadczeniem w doradztwie na rzecz Klientów w sektorze nieruchomości. W swojej praktyce skupia się? w szczególności na transakcjach nieruchomościowych - nabycia i sprzedaży nieruchomości (w tym w formule forward sale / forward purchase). Jej doświadczenie zawodowe obejmuje również? negocjacje komercyjnych umów najmu oraz umów w ramach procesu inwestycyjnego.

Ewa Lewandowska jest radcą prawnym, specjalizującym się w prawie cywilnym i handlowym, doradza przy transakcjach nieruchomościowych, przygotowuje badania stanu prawnego nieruchomości, negocjuje i opracowuje dokumenty transakcyjne oraz przygotowuje i negocjuje umowy najmu biurowych powierzchni komercyjnych. Ma doświadczenie w zakresie prawa pomocy publicznej i zachęt inwestycyjnych.

Michał Pawłowski, Partner Zarządzający DWF w Polsce, powiedział: "Cieszymy się, że możemy powitać Joannę, której nazwisko jest bardzo dobrze znane na rynku nieruchomości, w dynamicznym i szybko rozwijającym się zespole DWF w Polsce. Jej ogromne doświadczenie w sektorze nieruchomości i inwestycji budowlanych oraz wyjątkowe doświadczenie w doradztwie prawnym na rzecz klientów z tych sektorów znacząco wzmocni naszą ofertę w Polsce."

Melanie Williams, szefowa praktyki nieruchomości w DWF skomentowała: "Nasza praktyka nieruchomości rozwija się, a dołączenie Joanny, posiadającej ponad 20-letnie doświadczenie w tym sektorze w połączeniu z jej uznaną reputacją w tej dziedzinie będą mile widzianym wzmocnieniem globalnej praktyki nieruchomości skupiającej się na inwestycjach i rynkach międzynarodowych."

Joanna Wojnarowska dodała: "Jestem dumna, że mogę stać się częścią globalnej firmy prawniczej, która rozwija się tak dynamicznie. Bardzo podoba mi się innowacyjna kultura oraz energia DWF. Wierzę, że moje doświadczenie i biznesowe podejście będzie stanowić doskonały wkład w rozwój DWF. Cieszę się, że moi klienci skorzystają z możliwości powiększonego zespołu oferującego różnorodne doświadczenie, które teraz możemy zapewnić."

Firma DWF zadebiutowała w Polsce w maju 2019 roku. Zespół specjalizuje się w obsłudze prawnej przedsiębiorstw, w tym w zakresie prawa spółek i M&A, postępowań sądowych, bankowości, finansów restrukturyzacji, nieruchomości & inwestycji budowlanych, energetyki i ochrony środowiska, venture capital & private equity oraz prawa własności intelektualnej w szerokim zakresie sektorów.

Zawody prawnicze
Korneluk uchyla polecenie Święczkowskiego ws. owoców zatrutego drzewa
Zdrowie
Mec. Daniłowicz: Zły stan zdrowia myśliwych nie jest przyczyną wypadków na polowaniach
Nieruchomości
Odszkodowanie dla Agnes Trawny za ziemię na Mazurach. Będzie apelacja
Sądy i trybunały
Wymiana prezesów sądów na Śląsku i w Zagłębiu. Nie wszędzie Bodnar dostał zgodę
Sądy i trybunały
Rośnie lawina skarg kasacyjnych do Naczelnego Sądu Administracyjnego