Radca Prawny Paweł Martynek uczestniczył w licznych projektach poszukiwania i wydobycia węglowodorów, w tym typu offshore. Zajmował się procesami kontraktowania, negocjacji i łańcuchem dostaw w obszarze sprzedaży paliwa gazowego, a także zakupem wysokospecjalistycznych usług i dostaw materiałów. Posiada bogate doświadczenie w zakresie prawa korporacyjnego.

Zanim dołączył do Kancelarii GSW Legal, od 2008 r. pełnił funkcję wiceprezesa zarządu ORLEN Upstream Sp. z o.o. gdzie był odpowiedzialny m.in. za sprawy korporacyjne, zakupy, pozyskiwanie ochrony ubezpieczeniowej i systemy zarządzania jakością. Wcześniej, w latach 2003 – 2008 był związany z PGNiG S.A., gdzie zajmował stanowisko Dyrektora Departamentu Obrotu Krajowego. Do jego obowiązków należała m.in. sprzedaż paliwa gazowego do klientów strategicznych. Brał aktywny udział w procesie restrukturyzacji finansowej podmiotów z sektora hutniczego oraz chemicznego. Jako nowy partner w GSW Legal, Paweł Martynek będzie rozwijał praktykę Oil&Gas.

- Branża Oil&Gas w Polsce oraz w naszym regionie ma nie tylko ugruntowaną pozycję, ale również znaczący potencjał wzrostu, dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań. Jestem przekonany, że moje dotychczasowe doświadczenie biznesowe umożliwi zbudowanie mocnej marki, gwarantującej naszym klientom doradztwo prawne na najwyższym poziomie – komentuje Paweł Martynek, nowy Partner Kancelarii.

- Pozyskanie nowego Partnera w obszarze Oil&Gas jest kolejnym krokiem w realizacji założonej strategii rozwoju Kancelarii, rozpoczętej przystąpieniem do GRATA International. Mając na uwadze współpracę z partnerami i klientami z rynków wschodnich, w tym z Kazachstanu, czy Rosji, wzmocnienie oferty Kancelarii w obszarze Oil&Gas wydaje się być oczywistym wyborem – dodaje Rafał Szalc, Partner Zarządzający w Kancelarii GSW Legal.

Kancelaria GSW Legal specjalizuje się w obsłudze przedsiębiorstw. Posiada bogate doświadczenie m.in. w obsłudze prawnej transakcji kapitałowych, przejmowaniu i nabywaniu przedsiębiorstw, doradztwie dla konsumentów i przedsiębiorców, obsłudze ofert publicznych akcji (IPO) i prywatnych emisji obligacji, projektach IT i telekomunikacyjnych, a także we wsparciu prawnym start-upów. Jest częścią GRATA International - międzynarodowej firmy prawniczej wywodzącej się z Kazachstanu, działającej w 21 państwach na całym świecie. Od lat zajmującej czołowe miejsca w rankingach takich jak Who's Who Legal, Chambers&Partners czy Legal 500.