Wcześniej przez piętnaście lat był związany z kancelarią Wardyński i Wspólnicy, gdzie kierował praktyką karną.

Janusz Tomczak wnosi wszechstronne doświadczenie w doradzaniu i reprezentowaniu klientów korporacyjnych i indywidualnych, stających w obliczu ryzyk związanych z odpowiedzialnością karną jak i pokrzywdzonych przestępstwem. Realizował projekty w obszarze przeciwdziałania nieprawidłowościom, pracował m.in. przy projektowaniu i wprowadzaniu procedur antykorupcyjnych, projektowaniu rozwiązań służących raportowaniu o nieprawidłowościach (whistleblowing lines), w polskich jak i międzynarodowych strukturach. Jest członkiem International Bar Assocation Criminal Law Committee, ekspertem Transparency International, a także sędzią dyscyplinarnym.

„Bardzo cieszę się, że prawnik z tak wszechstronnym i międzynarodowym doświadczeniem, dołączył do zespołu, który przez ostatnie lata udało mi się zbudować. Potwierdza to słuszność kierunku, który obraliśmy." – mówi Dominika Stępińska-Duch, adwokat, partner, założycielka praktyki prawa karnego biznesu i compliance w Raczkowski Paruch.

„Rozwój praktyki karnej biznesu i compliance w Raczkowski Paruch, wynika z konsekwentnie realizowanej strategii firmy, zgodnie z którą od kilku lat, sukcesywnie budujemy kancelarię prawa HR, a nie tylko kancelarię prawa pracy. Ponadto uwarunkowania rynku sprawiają, że rośnie zapotrzebowanie na doradztwo w obszarze karnym. Świadome zarządy chcą adekwatnie reagować na np. wyprowadzanie tajemnic przedsiębiorstwa czy korupcję pracowników. Nie możemy też tracić z pola widzenia nadchodzących zmian legislacyjnych w reżimie odpowiedzialności podmiotów zbiorowych, które mogą doprowadzić do istotnych zmian na mapie ryzyk prawnych każdego, przedsiębiorcy" – komentuje adw. Bartłomiej Raczkowski, partner w kancelarii Raczkowski Paruch.

Zespół prawa karnego biznesu i compliance wspiera Klientów między innym w reprezentacji przed organami ścigania/organami administracyjnymi, w wewnętrznych postępowaniach wyjaśniających, tworzeniu oraz opiniowaniu programów compliance czy zarządzaniu sytuacjami kryzysowymi.

Raczkowski Paruch to zespół prawników-ekspertów wyspecjalizowanych w obsłudze przedsiębiorstw we wszystkich kwestiach prawnych zarządzania HR, w tym prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, sporów sądowych, compliance, prawa karnego biznesu, ochrony danych osobowych, global mobility&immigration oraz podatków pracowniczych.

Zespół Raczkowski Paruch liczy obecnie prawie 60 prawników. Wśród nich znajduje się prof. UW dr hab. Łukasz Pisarczyk, jeden z największych autorytetów prawa pracy w Polsce. Raczkowski Paruch jest członkiem Ius Laboris – największego międzynarodowego stowarzyszenia kancelarii o podobnym profilu, obecnego w ponad 50 jurysdykcjach. Poprzez Ius Laboris Raczkowski Paruch zapewnia skoordynowane wsparcie prawne we wszystkich ważnych jurysdykcjach.