Zespół Prawa Nieruchomości Dentons doradzał Skanska przy sprzedaży Malta House na rzecz joint venture, pomiędzy funduszem inwestycyjnym, zarządzanym przez Bluehouse Capital Advisor oraz wehikułami zgromadzonymi wśród polskich inwestorów, zarządzanymi przez REINO Partners.

Malta House to położony nad Jeziorem Maltańskim kompleks biurowy klasy A, oferujący najemcom 14,700 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Wybudowany w lipcu 2013 roku, jako pierwszy w Poznaniu, obiekt został certyfikowany w międzynarodowym systemie LEED na najwyższym, platynowym poziomie. W momencie sprzedaży był wynajęty w 97%.

Transakcję prowadził Counsel Bartłomiej Kordeczka, wspierany przez prawnika Annę Kopytowską. Paweł Dębowski, szef europejskiego zespołu prawa nieruchomości nadzorował projekt.

To już druga polska inwestycja z portfela Skanska zakupiona przez wehikuły REINO Partners. Poprzednia, przy której to transakcji kancelaria Dentons również doradzała szwedzkiemu deweloperowi, dotyczyła nabycia jednego z dwóch budynków kompleksu biurowego Kapelanka 42 w Krakowie.