Siedem miejscowości uzyskuje urzędowe nazwy, 230 ma je zmienione, 475 zostaje urzędowo zniesionych, ustala się też kilkanaście nazw dla tzw. obiektów fizjograficznych, jezior, strumieni.
Korekt jest dużo, ale mało spektakularnych, jakie zdarzały się jeszcze kilka lat temu przy porządkowaniu ich rejestru. Porządkują nieścisłości, gdy np. część miejscowości swą nazwą zachodzi na inną albo używana jest inna niż ta formalna, co rodzi problemy z korespondencją i załatwianiem spraw urzędniczych.
Takie zmiany reguluje ustawa o urzędowych nazwach miejscowości i obiektów fizjograficznych, która wymaga ich konsultacji z lokalną społecznością i Komisją Nazw Miejscowości i Obiektów Fizjograficznych, w której zasiadają specjaliści od nazewnictwa.
Czytaj więcej
W miastach numery porządkowe są obligatoryjnie przypisane do ulic lub placów. Łatwo je będzie znaleźć.
Mieszkańcy są przywiązani do nazw swych miejscowości, chyba że nawiązują one do śmiesznych czy obraźliwych określeń lub narzucono im obecne brzmienie nazwy, a pamięć przekazywana nawet ustnie przekracza nieraz 150 lat, nie mówiąc o coraz łatwiej dostępnych dokumentach historycznych.