Cascade kupiło około połowę udziału saudyjskiego księcia Alwaleeda bin Talala w firmie zarządzającej hotelami. Udziały są warte 2,21 miliarda dolarów – informuje Reuters. Należąca do saudyjskiego księcia firma Kingdom Holding (KHC) zachowa 23,75 proc. udziałów w Four Seasons.

Tym samym Cascade stanie się właścicielem 71,25 proc. sieci hoteli. Do zamknięcia transakcji dojdzie w styczniu 2022 r., a według Reutera cała wartość Four Seasons Holding wynosi 10 mld dolarów.

Four Seasons, który powstał w 1960 roku, zarządza obecnie 121 luksusowymi hotelami i kurortami oraz 46 światowej klasy nieruchomościami mieszkalnymi w 47 krajach, a także ponad 50 projektami na różnych etapach rozwoju.

Cascade Investment to amerykański holding i spółka inwestycyjna z siedzibą w Kirkland w stanie Waszyngton. Firma, która jest kontrolowany przez Billa Gatesa i zarządzany przez Michaela Larsona, inwestuje w takie spółki jak Canadian National Railway, Berkshire Hathaway, Diageo czy Beyond Meat oraz sieci hotelowe poza Forur Seasons także w Ritz-Carlton w San Francisco czy Strategic Hotels & Resorts, a także spółką inwestującą w energię atomową TerraPower.