Reklama

Kontenerów przybywa, choć jeszcze zbyt wolno

Rośnie w Polsce znaczenie transportu intermodalnego. Według danych Urzędu Transportu Kolejowego (UTK) w całym 2017 r. przewieziono koleją 14,7 mln ton takich ładunków.

Publikacja: 08.05.2018 21:00

Kontenerów przybywa, choć jeszcze zbyt wolno

Foto: Adobe Stock

To o 15 proc. więcej niż w roku 2016 i – jak dotąd – są to najlepsze wyniki, jakie osiągnął ten segment rynku. Jego udział w łącznej wielkości przewiezionych ładunków przekroczył poziom 6 proc. i był wyższy o blisko 0,4 pkt proc. w porównaniu z rokiem 2016. – Dane zebrane przez UTK wskazują na potencjał transportu intermodalnego i dalsze możliwości jego rozwoju – twierdzi Ignacy Góra, prezes UTK. Jak podkreśla, intermodal umożliwia wykorzystanie zarówno transportu kolejowego, jak i drogowego. – Te dwa środki transportu powinny ze sobą współpracować, a nie konkurować – dodaje Góra.

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Transport
Ogromne zatory na granicy Kazachstanu z Rosją. Żaden chip się nie prześliźnie
Transport
Rosja poza władzami światowego lotnictwa. Agresor nie zyskał poparcia
Transport
Kazachstan zatrzymał ruch pociągów do Rosji. To efekt decyzji Polski
Transport
Flota cieni Putina wciąż rośnie. Są w niej już wszystkie złomy świata
Transport
Potężny cyberatak na europejskie lotniska. Loty opóźnione i odwołane
Reklama
Reklama