Brytyjski port lotniczy East Midlands opublikował listę najdziwniejszych rzeczy zostawionych przez pasażerów na lotnisku w minionym roku, która stała się hitem w internecie. Znalazły się na niej różne nietypowe przedmioty, ale wszystkich najbardziej zdziwiła pierwsza pozycja – mąż.

Jak tłumaczy rzecznik lotniska cytowany przez dziennik „The Independent”, pewna pasażerka podróżująca z małżonkiem nie zauważyła, że mężczyzna zgubił się na lotnisku i wsiadła bez niego do samolotu. Dopiero kiedy samolot wyjeżdżał już na pas startowy, kobieta spostrzegła, że jej mąż nie wsiadł na pokład i powiadomiła o sprawie załogę. Samolot zawrócił na lotnisko i bramki ponownie otworzono, by mężczyzna mógł dołączyć do niej na pokładzie.

Wśród kolejnych pozycji na liście na szczęście nie było już żywych osób. Znalazły się z kolei takie zaskakujące przedmioty, jak wałek do ciasta, klimatyzator czy spryskiwacz. Było tam również wiele sprzętów medycznych, w tym glukometr i balkonik rehabilitacyjny. Mnóstwo pasażerów zostawia także w podróży całe walizki i torby.

Lotnisko East Midlands obsługuje miasta Nottingham, Derby i Leicester w środkowej Anglii i rocznie korzysta z niego ponad 4 mln pasażerów.