Reklama
Rozwiń
Reklama

Sławomir Nalewajka: W przyszłości będzie rządził transport publiczny

- Wszystkie duże aglomeracje przechodzą na autonomiczne kolejki. Nasze systemy są do tego przygotowane - mówi Sławomir Nalewajka, prezes Bombardier Transportation Polska

Aktualizacja: 03.09.2019 17:07 Publikacja: 03.09.2019 16:53

Sławomir Nalewajka, prezes Bombardier Transportation Polska

Sławomir Nalewajka, prezes Bombardier Transportation Polska

Foto: rp.pl

Jak wyglądają trendy w transporcie publicznym? - Jak zerkniemy na filmy science fiction, widzimy jak w przyszłości ma wyglądać transport publiczny. Mamy zagnieżdżenie wysokich budynków, a między nimi na różnych poziomach jeżdżą kolejki, autonomiczne taksówki i tym podobne rzeczy. Dotyczy to również dzisiejszych aglomeracji. Dziś brakuje miejsca na rozwijanie transportu. Ziemia jest droga, budynki pną się wysoko. Jeśli chodzi o transport, to jest najwyższa chwila, by go wyciągać w górę - powiedział Sławomir Nalewajka, prezes Bombardier Transportation Polska.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Transport
Wielkie przejęcie na rynku taksówek w Polsce. Łączą się dwie popularne sieci
Materiał Promocyjny
Aneta Grzegorzewska, Gedeon Richter: Leki generyczne też mogą być innowacyjne
Transport
RegioJet nie chce wojny z PKP Intercity
Transport
Dokąd jeździ Radosław Sikorski? Lista może zaskakiwać
Transport
Rosjanie przyznają: mamy kłopot z lataniem. Tych „kłopotów” jest jednak kilka
Materiał Promocyjny
Osiedle Zdrój – zielona inwestycja w sercu Milanówka i… Polski
Transport
Kolejowy symbol hamowania niemieckiej gospodarki. Kto uratuje Deutsche Bahn?
Reklama
Reklama