- Polacy kochają słońce i wypoczynek nad wodą. Grecja, Włochy i Chorwacja są według Polskiej Izby Turystyki najchętniej wybieranymi przez naszych rodaków wakacyjnymi destynacjami. Mamy dobrą ofertę dla osób poszukujących słonecznych kierunków, ceniących szybką i komfortową podróż. Tym razem zapraszamy do włoskiego Rimini z pięknymi plażami oraz na słynącą z doskonałej kuchni, również pełną słońca - Kretę. Jestem przekonany, że nasza propozycja pozwoli wielu pasażerom zaplanować udane wakacje - mówi Michał Fijoł, Członek Zarządu Polskich Linii Lotniczych ds. Handlowych.

Rejsy do Rimini i na Kretę będą obsługiwane samolotami Boeing 737, a tak, jak jest to w większości samolotów linii czarterowych, na pokładzie będzie jedynie klasa ekonomiczna.

W nadchodzącym sezonie letnim pasażerowie będą mogli wybierać spośród wielu wakacyjnych nowości. Oprócz połączeń do Rimini i na Kretę, 7 czerwca samoloty LOT-u polecą z polskiej stolicy do położonej nad północnym Adriatykiem Rijeki, kilka dni później - 13 czerwca – linia po raz pierwszy poleci z Warszawy do stolicy Albanii – Tirany. Ponadto w szczycie sezonu LOT będzie także wykonywał połączenia z Polski do pięciu miast w Chorwacji: Splitu, Zadaru, Rijeki, Dubrownika (z Warszawy i Krakowa) i do Zagrzebia.

Oprócz sezonowych połączeń do Rimini, Chanii, Tirany, Warny, chorwackich portów i na Korfu, LOT ma w swojej siatce ponad 110 połączeń. 15 stycznia 2020 roku LOT zainauguruje bezpośrednie rejsy do Pekinu-Daxing, jednego z najnowocześniejszych portów na świecie. To oznacza, że LOT będzie miał już codzienne połączenia z Warszawy do stolicy Chin.