Reklama

„Der Spiegel”: 9 mld euro dla Lufthansy, to za mało

Zdaniem niemieckiego rządu 9 mld euro pomocy publicznej dla linii Lufthansa nie wystarczy i trzeba będzie jeszcze dołożyć państwowych pieniędzy —pisze „Der Spiegel” powołując się na źródła rządowe.

Publikacja: 08.11.2020 15:36

Carsten Spohr

Carsten Spohr

Foto: Bloomberg

Rząd ze swojej strony określił te rewelacje, jako „czystą spekulację". Ale gazeta ujawnia jeszcze kolejne szczegóły, które uwiarygadniają jej informacje: że władze powoli tracą cierpliwość do prezesa Grupy Lufthansa, znanego z bezkompromisowości Carstena Spohra. W tym przypadku chodzi jednak o to, że pojawiły się wątpliwości, czy Spohr jest w rzeczywistości człowiekiem, który może uratować przewoźnika i wprowadzić wszystkie planowane oszczędności. Chodzi tu zapewne o przedłużające się negocjacje ze związkowcami, którzy nie zgadzają się na głębokie cięcia wydatków.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Transport
Norweski przekręt. Flota cieni rejestrowana na firmę z Oslo
Transport
Inwazja rosyjskich dronów uderzyła w polskie lotnictwo cywilne
Transport
Rosyjski przemysł lotniczy zamiera. Przepaść między Rosją a USA i resztą świata
Transport
Zakłócenia w ruchu lotniczym przez rosyjskie drony to duży koszt dla przewoźników
Transport
Loty w Polsce opóźnione i odwołane po wtargnięciu rosyjskich dronów
Reklama
Reklama