Reklama
Rozwiń
Reklama

Latanie po pandemii będzie bardziej ryzykowne? Eksperci ostrzegają

Eksperci ostrzegają przewoźników, by nie zapominali o dodatkowych środkach bezpieczeństwa przed powrotem do regularnych lotów po pandemii.

Publikacja: 15.12.2020 13:00

Latanie po pandemii będzie bardziej ryzykowne? Eksperci ostrzegają

Foto: Bloomberg

Ograniczenia związane z pandemią sprawiły, że liczba lotów drastycznie spadła. Co sprawiło, że piloci siedzą bezczynnie w domach, a samoloty stoją na składowiskach, zazwyczaj pod gołym niebem. W efekcie wśród przywracanych do czynnej służby samolotów odnotowano gwałtowny wzrost problemów.

- Każdy samolot ma określoną instrukcję obsługi, ale nigdy nie robiono tego na taką skalę – powiedział BBC Greg Waldron, redaktor azjatyckiej edycji magazynu FlightGlobal.

Pozostało jeszcze 80% artykułu

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Transport
Wielkie przejęcie na rynku taksówek w Polsce. Łączą się dwie popularne sieci
Materiał Promocyjny
Aneta Grzegorzewska, Gedeon Richter: Leki generyczne też mogą być innowacyjne
Transport
RegioJet nie chce wojny z PKP Intercity
Transport
Dokąd jeździ Radosław Sikorski? Lista może zaskakiwać
Transport
Rosjanie przyznają: mamy kłopot z lataniem. Tych „kłopotów” jest jednak kilka
Materiał Promocyjny
Osiedle Zdrój – zielona inwestycja w sercu Milanówka i… Polski
Transport
Kolejowy symbol hamowania niemieckiej gospodarki. Kto uratuje Deutsche Bahn?
Reklama
Reklama