Do Zielonej Góry jako jedyny przewoźnik latał z Warszawy LOT dwa razy dziennie, cztery razy w tygodniu. Oba województwa i mazowieckie, i lubuskie w ostatnich dniach zanotowały poważny wzrost liczby zachorowań i w związku z tym od godziny 12, 15 marca wprowadzono w nich poważne ograniczenia. Na dzisiaj (sobota, 13 marca) oraz niedzielę (14 marca) nie przewidziano żadnych rejsów między Zieloną Górą i Warszawą.

Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze" w związku trudną sytuacją epidemiologiczna zdecydowało się na wstrzymanie wszystkich lotów. W zielonogórskim porcie jest obecnie grupa chorych pracowników, niektórzy odbywają kwarantannę, bo mieli z nimi styczność, jeszcze inna grupa wzięła urlopy, bo ich dzieci zostały skierowane na nauczanie hybrydowe.

„Mając na względzie bezpieczeństwo pasażerów, pracowników linii lotniczej i lotniska oraz mieszkańców województwa lubuskiego PPL wstrzymuje rejsy z zielonogórskiego lotniska w terminie od poniedziałku, 15 marca, od godziny 12.00 do 27 marca br." — czytamy w informacji PPL. Sytuacja ma być monitorowana, a o wszelkich decyzjach PPL będzie informować na bieżąco.

29 stycznia 2021 Województwo Lubuskie podpisało kolejną umowę z LOT-em. Zgodnie z nią narodowy przewoźnik zapewnia poranny rejs z Portu Lotniczego Zielona Góra/Babimost do stolicy o godz. 8:50 (poniedziałek, wtorek, środa, czwartek i piątek) oraz powrót z Warszawy do Zielonej Góry o godz. 17:20 (poniedziałek, wtorek, środa, czwartek i niedziela). Takie godziny miały obowiązywać przez dwa miesiące, do 26 marca. Od 29 marca ma się zmienić godzina powrotu z Warszawy do Zielonej Góry, z godz. 17:20 na godz. 19:40, a od 31 października na godz. 19:35. Godziny porannych lotów pozostają bez zmian.

W 2020 roku LOT latał do Zielonej Góry 5 razy w tygodniu, a zmniejszenie oferowania zostało spowodowane pandemią COVID-19. Pasażerowie, którzy mieli wykupione bilety na okres, kiedy zielonogórski port będzie zamknięty, mogą zgodnie z obowiązującymi zasadami, bezpłatnie zmienić termin podróży, bądź zwrócić się do przewoźnika o zwrot pieniędzy.