Reklama
Rozwiń
Reklama

Moskwa: Wirus to nie powód, by zamykać metro

Władze 11-milionowej stolicy Rosji zapowiedziały, że moskiewskie metro będzie pracować „w każdej sytuacji”. Także z powodu koronawirusa nie zostanie zamknięte. Codziennie z metra w Moskwie korzysta około 9 milionów osób.

Aktualizacja: 22.03.2020 10:52 Publikacja: 22.03.2020 10:42

Moskwa: Wirus to nie powód, by zamykać metro

Foto: AFP

„Nasze metro jest tak zaprojektowane, że pociągi muszą stale kursować, by zapewnić ruch i wymianę powietrza, dzięki czemu wszystkie sieci można utrzymać w należnym stanie” - wyjaśnił Sergiej Sobianin, mer Moskwy w programie telewizji Rosja 1.

Jeżeli praca moskiewskiego metra stanie, to jego ponowne uruchomienie zajmie pół roku. „Dlatego w każdej sytuacji metro będzie pracować" - dodał mer.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Transport
Dwa zawiadomienia do prokuratury w sprawie sprzedaży działki pod CPK
Materiał Promocyjny
Czy polskie banki zbudują wspólne AI? Eksperci widzą potencjał, ale też bariery
Transport
Wielkie przejęcie na rynku taksówek w Polsce. Łączą się dwie popularne sieci
Transport
RegioJet nie chce wojny z PKP Intercity
Transport
Dokąd jeździ Radosław Sikorski? Lista może zaskakiwać
Materiał Promocyjny
Urząd Patentowy teraz bardziej internetowy
Transport
Rosjanie przyznają: mamy kłopot z lataniem. Tych „kłopotów” jest jednak kilka
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama