Linie lotnicze proponują podróż w nieznane. Nowy pomysł marketingowy

Informacje o niskich taryfach to za mało. Linie lotnicze chcą się wyróżniać. I proponują loty w nieznane.

Publikacja: 17.02.2024 16:45

Linie lotnicze proponują podróż w nieznane.  Nowy pomysł marketingowy

Foto: Adobe Stock

Takie bilety oferują Wizz Air, ale na razie tylko z londyńskiego Gatwick. Kampania została nazwana #LetsGetLostwithWIZZ. Czyli w wolnym tłumaczeniu „zniknij z Wizzem”.

Skandynawski SAS z kolei proponuje „Kierunek nieznany” skierowany do uczestników programu lojalnościowego EuroBonus.

Ściągnąć mile z konta

Linia chce w ten sposób zachęcić do wykorzystania punktów zgromadzonych na kontach często podróżujących pasażerów. Chętni nie zapłacą za podróż, poza tym, że z ich lojalnościowego konta odejmowanych jest 30 tysięcy mil. Jak na razie SAS zaplanował pierwszy wylot na 5 kwietnia z Kopenhagi i powrót 8 kwietnia. Cała podróż jest otoczona największą tajemnicą, potrwa „kilka godzin” i pasażerowie dowiedzą się, dokąd lecą już po starcie, z komunikatu pokładowego.

Czytaj więcej

W Polsce trwa dyskusja o CPK, a Wiedeń rozbudowuje centrum przesiadkowe

Zdaniem cytowanego w komunikacie prasowym Paula Verhagena, wiceprezesa w SAS odpowiadającego za politykę handlową przewoźnika, taki rejs będzie, oprócz niewątpliwej przygody, także okazją do poznania podobnie myślących współpasażerów.

Pomysł okazał się trafiony, bo zgłosiło się już ponad 1000 chętnych i linia zamknęła promocyjną listę. Ostatecznie karty pokładowe zostaną wylosowane pomiędzy osoby, które się zgłosiły do programu. Dokąd polecą? SAS ma spory wybór, bo lata w 125 kierunkach, w tym np. do Atlanty, Bostonu, Chicago, Los Angeles, Miami, Nowego Jorku, San Francisco i Waszyngtonu, oraz na wiele lotnisk w samej Skandynawii oraz w Europie.

Na ciepło i na zimno

Z kolei Wizz Air inaczej zaprogramował swoje marketingowe podróże w nieznane. Jak powiedziała Marion Geoffroy, przedstawicielka węgierskiego przewoźnika w Wielkiej Brytanii, chętni będą musieli stawić się na lotnisku Gatwick 7 marca rano. Kilka dni wcześniej otrzymają informację czy mają zabrać ze sobą ubrania ciepłe, czy lekkie. I to wszystko. Żeby zakwalifikować się do programu, trzeba skorzystać ze strony Wizz Aira na Instagramie i tam się zarejestrować. Lista chętnych zostanie zamknięta w najbliższy czwartek, 22 lutego. Szczęśliwcy, którzy będą mogli zabrać ze sobą w podróż jedną osobę, zostaną poinformowani o wylosowaniu podróży, również poprzez wpis na Instagramie. Łącznie ich liczba sięgnie 70 osób. Dokąd mogą polecieć? Wizz Air z Gatwick lata do Maroka, Grecji, na Cypr, do Turcji oraz do Hiszpanii.

Wcześniej takie podróże w ramach kampanii reklamowej oferowała Lufthansa jako „niespodzianka LH”. Można wtedy było sobie wybrać port wylotu i program pobytu, np. zwiedzanie bądź zakupy. Dopiero po wykupieniu biletu, na kilka dni przed podróżą pasażer dowiadywał się, dokąd poleci. Ta niespodziankowa taryfa nie pozwalała na jakiekolwiek zmiany planów podróży. A Lufthansie umożliwiała zapełnienie miejsc w samolotach, gdzie nie było pełnego obłożenia.

Transport
Prezes Lufthansy pod specjalnym nadzorem
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Transport
Ukraińcy polecą dla Wizz Aira
Transport
Airbus produkuje coraz więcej, w Boeingu nadal problemy
Transport
Kraków: podróżny hub dla Ukraińców. Cenią wygodę, czystość i urodę miasta
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Transport
Po ataku Iranu na Izrael. Loty do Azji znów podrożeją