W rozmowach pomiędzy Polską Agencją Żeglugi Powietrznej a warszawskimi kontrolerami ruchu powietrznego doszło do przełamania impasu. Jak zakomunikowała Agencja, postulaty zgłoszone przez Związek Zawodowy Kontrolerów Ruchu Lotniczego dotyczące procedur bezpieczeństwa zostały zaakceptowane i uzgodniono ich wdrożenie.

- Polska Agencja Żeglugi Powietrznej, dążąc do doskonalenia procedur bezpieczeństwa, zaakceptowała i uzgodniła wdrożenie wszystkich dotyczących ich postulatów, zgłoszonych przez Związek Zawodowy Kontrolerów Ruchu Lotniczego – czytamy w wydanym komunikacie.

Jak ponadto zaznaczono, PAŻP zobowiązana jest przestrzegać standardów ustanowionych przez Organizację Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego i Komisję Europejską, a także jest nadzorowana przez Urząd Lotnictwa Cywilnego i Agencję Unii Europejskiej ds. Bezpieczeństwa Lotniczego.

- W ostatnich tygodniach funkcjonujemy w sytuacji szczególnej, ale niezależnie od tego wszystkim nam w Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej zależy przede wszystkim na bezpieczeństwie w ruchu lotniczym. Dlatego, gdy tylko pojawiły się konkretne postulaty działań, mogących udoskonalić naszą działalność w zakresie bezpieczeństwa, zaakceptowaliśmy je i wprowadziliśmy do realizacji – przekazała prezes PAŻP Anita Oleksiak w stanowisku Agencji.

Czytaj więcej

Konflikt w PAŻP. Rząd mocno ograniczy ruch na naszym niebie

Jak przekazała nam pełnomocniczka kontrolerów lotu Anna Garwolińska, nie jest to jednak koniec trwającego od miesięcy, a wyraźnie zaognionego w ostatnich tygodniach konfliktu.

Jak wynika z wspólnego oświadczenia PAŻP i kontrolerów wydanego w środę, w późnych godzinach wieczornych, na negocjacyjnym stole są w tym momencie dwie propozycje PAŻP, które mogą doprowadzić do zakończenia konfliktu

- Pracodawca przedstawił dwie propozycje porozumienia ze Stroną Społeczną. Dziś do późnych godzin wieczornych będą trwały wspólne prace nad zgłoszonymi propozycjami. Strony dążą do ustalenia w dniu 28.04.2022 r. (czwartek) wspólnego stanowiska - czytamy we wspólnym komunikacie.

Jak podano, kolejne spotkanie odbędzie się w czwartek o godz. 9.00

Autopromocja
ORZEŁ INNOWACJI

Zgłoś swój projekt w konkursie dla startupów i innowacyjnych firm

WEŹ UDZIAŁ