Karol Rębisz

Polacy coraz rzadziej chodzą na L4. To nie jest dobra wiadomość

W 2021 r. chorowaliśmy znacznie rzadziej w porównaniu z dwoma wcześniejszymi latami mimo pandemii Covid-19. To dobre wieści dla pracodawców.

Kontrolerzy: Zrobimy wszystko, aby uniknąć powtórki z maja. Rozmowy w PAŻP trwają

Związek Zawodowy Kontrolerów Ruchu lotniczego wydał oświadczenie w sprawie ponownego zaognienia konfliktu w PAŻP. Kontrolerzy przekonują, że ich celem nie jest powtórka kryzysu z końca kwietnia. Rozmowy pomiędzy stronami cały czas trwają.

Konflikt o kontrolę nieba powrócił. Możliwy paraliż lotniczy w lato

Spór pomiędzy Polską Agencją Żeglugi Powietrznej a kontrolerami ruchu lotniczego miał zostać zakończony do 10 lipca. Jednak widmo paraliżu nieba nad Polską powróciło.

PAŻP dementuje zarzuty kontrolerów. Porozumienie wciąż obowiązuje

Rzeczniczka Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej Rusłana Krzemińska w rozmowie z "Rzeczpospolitą" zdementowała medialne doniesienia, jakoby PAŻP miał wycofać się z 6 punktów porozumienia wypracowanych pomiędzy kontrolerami a Agencją.

Wśród prezesów firm rosną obawy przed recesją

Recesja już zawitała albo wkrótce nadejdzie. Takie są przewidywania prezesów dużych korporacji z całego świata, opublikowane w raporcie przygotowanym przez Conference Board.

Polacy łatwo sprawdzą ile mają pieniędzy na emeryturę. Jest projekt ustawy

Centralna Informacja Emerytalna (CIE), będzie rejestrem wszystkich produktów emerytalnych dostępnych w Polsce, zaczynając od zapisów na kontach w ZUS i KRUS, poprzez produkty drugiego filaru emerytalnego, czyli PPK, PPE oraz OFE, a kończąc na IKE oraz IKZE.

Jest porozumienie kontrolerów z PAŻP co do wynagrodzeń. Koniec konfliktu bliżej

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej i Związek Zawodowy Kontrolerów Ruchu Lotniczego zawarły wstępne porozumienie w sprawie zmian w regulaminach pracy i wynagrodzeń. Oznacza to, że finał sporu o polskie niebo jest coraz bliższy.

Rządowy system ma usprawnić poszukiwanie pracy przez Ukraińców

Kancelaria Premiera przygotuje platformę internetową, która ułatwi kontakt Polskich przedsiębiorców z obywatelami Ukrainy szukającymi w zatrudnienia w naszym kraju.

Rosja uzna kryptowaluty za oficjalne środki płatnicze

Rosjanie chcą uznać kryptowaluty jako oficjalny środek płatniczy. To zmiana niemal o 180 stopni w ich polityce wobec cyfrowych aktywów Ministerstwo Finansów oczekuje, że regulacje prawne dotyczące kryptowalut w Rosji zostaną wprowadzone w tym roku.

Nadchodzi cyfrowe euro. Testy możliwe już w 2023 r.

Członek zarządu Europejskiego Banku Centralnego Fabio Panetta wskazał, że prace nad wprowadzeniem cyfrowego euro trwają, a jego testy mogą rozpocząć się już pod koniec przyszłego roku.