Reklama

Lufthansa nie chce Niki. Tysiące pasażerów na lodzie

Po tym jak Lufthansa ogłosiła, że rezygnuje z planów przejęcia Niki, austriacki przewoźnik zawiesił wszystkie loty. Tysiące pasażerów nie mają jak wrócić do domu.

Aktualizacja: 14.12.2017 17:01 Publikacja: 14.12.2017 16:21

Lufthansa nie chce Niki. Tysiące pasażerów na lodzie

Foto: AFP

Niemiecki gigant lotniczy Lufthansa szykował się do zakupu austriackich linii czarterowych Niki, a transakcja miała być częścią planu przejęcia grupy Air Berlin. Komisja Europejska zablokowała jednak sprzedaż z obawy, że Lufthansa Group miałaby monopol na większości tras w Niemczech i Austrii.

Po tej informacji Niki natychmiast wstrzymał loty, a tysiące pasażerów utknęło za granicą. Branżowe media podają, że Niki wykonuje obecnie 312 loty tygodniowo, przede wszystkim z Duesseldorfu.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Transport
Wznowiono ruch na polskich lotniskach. ABW sprawdza poranną awarię systemu
Transport
Kontrole graniczne utrudniają ruch TIR-ów
Transport
Zagraniczne samoloty miały pójść w odstawkę. Rosjanie przyznają: to się nie uda
Transport
Drastyczna decyzja Wizz Aira. Żegnajcie Emiraty. Teraz Europa Środkowa będzie najważniejsza
Transport
Ryanair przeprosił się z Modlinem. W tle groźni rywale
Reklama
Reklama