Rozpoczęło się ono po tym, jak z obydwoma stronami spotkali się prezydent Pracodawców RP, Andrzej Malinowski i prezes Polskiego Funduszu Rozwoju rozmawiali z obydwoma stronami.

Czytaj także: Pat w LOT


Zdaniem przewodniczącego ZZ Pilotów Komunikacyjnych PLL LOT Adama Rzeszota w rozmowach doszło do przełomu.


Cała środa obfitowała w chwile ogromnego napięcia. Związkowcy kilkakrotnie przekładali godzinę rozmów z zarządem, a potem zaproponowali,żeby negocjacje odbywały się drogą mailową. I że oczekują nowych propozycji ze strony zarządu. Późnym wieczorem jednak Adam Rzeszot wyraził nadzieję, że wszystkie punkty sporne zostaną uzgodnione i strajk będzie można zakończyć. Według wcześniejszych deklaracji Międzyzakładowego Komitetu Strajkowego strajk miał być zawieszony do godz. 22.30 we środę 31 października.


31 października odwołane zostały rejsy do Warszawy z Mediolanu , Moskwy Domodiedowo, Kijowa Żuljan, Koszyc, Pragi oraz z Londynu i 2 na trasie Warszawa-Koszyce i Warszawa -Kijów Żuljany. Czyli 8 na 330 zaplanowanych. Od 18 października, czyli od rozpoczęcia akcji protestacyjnej LOT odwołał w tym czasie łącznie 215 rejsów, z tego z powodu strajku 130 przy wykonanych 4619.