Wszystkie rejsy mają być wykonywane dużymi Dreamlinerami 787-9 z popołudniowymi wylotami z Warszawy w środy, piątki i niedziele i powrotami w poniedziałki, czwartki i soboty. Rejsy potrwają ok. 9 godzin. Tak ustawiony rozkład pozwoli LOTowi zebrać pasażerów przesiadkowych z Europy Zachodniej, Skandynawii, krajów bałtyckich, Budapesztu i Zagrzebia. Jak mówi cytowany w komunikacie prasowym prezes linii, Rafał Milczarski linia zdecydowała się na otwarcie tego kierunku, ponieważ nieustannie rośnie ruch turystyczny między Europą a Sri Lanką i rocznie na tej trasie podróżuje ok. 1,8 mln osób.

Uruchomienie regularnych, chociaż sezonowych rejsów na Cejlon, to efekt śledzenia przez LOT kierunków wakacyjnych podróży Europejczyków. To kierunek typowo turystyczny. Jest co zwiedzać, a Sri Lanka jest bliżej niż Tajlandia, jest tam taniej niż na Malediwach, a plaże i kuchnia bardzo podobne. Średnia temperatura na wyspie to 30 stopni Celsjusza.

Kolombo jest 7 azjatyckim kierunkiem LOT. Od połowy września ruszą rejsy do Delhi, a polski przewoźnik lata już do Pekinu, Singapuru, Tokio i Seulu oraz Astany.